Dragunov
Datum: Monday, 30. June 2008 @ 06:35:22 CEST
Téma: Články


Dnes vám představujeme další nedávno vydanou příručku, která je věnována sovětské samonabíjecí odstřelovačské pušce.

Objednat knihuObjednat knihu

Brněnské nakladatelství, proslulé vydáváním starých předpisů pro zacházení se služebními zbraněmi se tentokrát výrazně přiblížilo k současnosti, když nově vydalo československý předpis pro sovětskou samonabíjecí odstřelovačskou pušku, který vešel v platnost 1.ledna 1984.


Vzhledem k významu zbraně a složitosti příslušenství je předpis velmi podrobný a obsahuje 208 stránek formátu A5.

Jelikož byl původně vydán v 80.letech, i kvalita předlohy pro reprint byla lepší než u předpisů starších, což se výrazně projevilo u kvality kreseb, jimiž je předpis vybaven velmi bohatě.

V první části předpisu se čtenář seznámí s konstrukcí a činností jednotlivých částí zbraně a pochopitelně se dozví i o zásadách jejího ošetřování a ukládání. Najdeme zde i návody k odstraňování závad a pochopitelně i vše, co patří k zaměřovacímu dalekohledu.

Druhá část předpisu, která je zde oproti předpisům dosud vydaným, jaksi navíc, je věnována nočnímu zaměřovacímu dalekohledu NSPU. Složité a na svoji dobu velmi cenné zařízení je zde podrobně popsáno, pochopitelně opět s řadou nákresů a schémat.

Řada reprintů z nakladatelství Para Bellum byla opět velmi příjemně rozšířena o aktuální a atraktivní téma.

Pokud si příručku, která stojí 200 Kč (poštovné 80 Kč) chcete objednat, objednávkový formulář najdete zde. Knihu vám zašle přímo vydavatel.

Nabídku dalších publikací najdete zde.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1650