Kulomet vz.59
Datum: Monday, 30. June 2008 @ 06:52:49 CEST
Téma: Články


Tradiční vydavatel reprintů československých vojenských předpisů a armádních příruček o zacházení se zbraněmi se po čase vrátil k tématu kulometu vz.59, když vydal zatímní předpis k jeho užívání z roku 1961.

Objednat knihuObjednat knihu
Předpis neměl tradiční formát A6, který je možno při troše šikovnosti strčit do kapsy, ale méně praktický formát A5, který do kapsy nacpeme jen těžko. Vydavatel se tohoto formátu musel držet.

Rozdělení předpisu je v zásadě standardní. V první části najdeme popis konstrukce zbraně, jejích hlavních částí i používaného střeliva a samozřejmě i příslušenství. Vše je poměrně bohatě ilustrováno černobílými kresbami.

Ve druhé části je popsána činnost zbraně, výměna hlavní, instalace na podstavec, způsob uložení, i rozborky a sborky kulometu a pochopitelně i pravidla pro její údržbu včetně čištění, konzervování a odmořování. V další části příručky autoři řeší otázku nastřelování této zbraně.

Předposlední část je zaměřena na možné závady zbraně a jejich odstraňování a poslední je věnována kulometu vz.59 L.

Řada užitečných růžových knížeček z brněnského nakladatelství tak byla opět příjemně rozmnožena.

Pokud si příručku, která stojí 130 Kč (poštovné 80 Kč) chcete objednat, objednávkový formulář najdete zde. Knihu vám zašle přímo vydavatel.

Nabídku dalších publikací najdete zde.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1651