Přehled dělostřeleckých přístrojů (pomůcka)
Datum: Monday, 14. July 2008 @ 09:38:31 CEST
Téma: Články


Dnes vám představujeme další nedávno vydanou příručku, která si všímá příslušenství, především optických přístrojů

Objednat knihu
          Objednat knihu

 


Brněnské nakladatelství PARA BELLUM, proslulé vydáváním starších předpisů pro zacházení s ručními palnými zbraněmi, se tentokrát pustilo do větších ráží, respektive do jejich příslušenství, když vydalo příručku z roku 1956 o dělostřeleckých přístrojích.


V zásadě se jedná o příručku o optických přístrojích dělostřelectva, které byly v dané době používány. Po všeobecné části, která pojednává o vlastnostech těchto přístrojů, jejich ukládání, závadách a údržbě, přichází přehled těchto přístrojů.

Vše začíná náramkovými a kapesními buzolami, buzolami dělostřeleckými, dalekohledy, periskopickými dalekohledy, dalekohledy pozorovacími, dálkoměry, hodinkami a stopkami. Následují pomůcky jako kružítka, latě, písma, lupy, měřítka, periskopy, pantografy, pravítka, stolky a rýsovky, theodolity a matematické pomůcky.            
Druhou část tvoří přímo přístroje, používané k zamíření zbraně. Jde o dalekohledy a zaměřovače včetně tankových, puškové dalekohledy a kvadranty. Závěr příručky tvoří stojany, osvětlovače a akumulátory.

Kromě nejaktuálnějších novinek padesátých let zde najdeme i řadu věcí předválečných. Příručka je doslova prošpikována nákresy těchto předmětů, takže jejich určování podle ní je velmi snadné.           Pokud si příručku, která stojí 250 Kč (poštovné 80 Kč) chcete objednat, objednávkový formulář najdete zde. Knihu vám zašle přímo vydavatel.

>Další publikace z naší nabídky najdete zde.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1654