Čím nám zabili Ferdinanda: Správná odpověď
Datum: Tuesday, 08. January 2002 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Řešení kvízu, který naše čtenářstvo poněkud vytrhl z letargie

Když jsem minulý týden na G-I stránkách slavnostně vyhlašoval dotaz "Jakou zbraní byl 28. června 1914 zastřelen v Sarajevu arcivévoda František Ferdinand d´Este, a to i s chotí?", netušil jsem, že se mi splní jedno z mých vroucích přání. V zadání jsem se totiž doslova vyjádřil, že "budu povděčen, pokud se k našemu věrnému čtenáři a přispěvateli J. Balcarovi přidá třeba jen jeden další jedinec".

Nebudu-li počítat šéfa G-I projektu Jana Tetřeva (milý Jene, opravdu nic proti Vám, ale za řadového čtenáře Vás prostě považovat nemohu), do pátrání po správné odpovědi se skutečně zapojil ještě 1 - slovy jeden - další čtenář!

Nuže, vážený pane Michale Exnere, sliby se mají plnit, a to i přesto, že jste se řešení nedopídil. Takže tady to máte černé na bílém: DĚKUJEME! (Vidíte, vy ostatní, kteří jste se zdrželi vyjádření, o co jste přišli.)

Taktéž přislíbenou vřelou gratulaci za nejúplnější odpověď (vedle typu a ráže použité zbraně jsme chtěli znát i její výrobní číslo) pak získává - chvíle napětí - ještě chvilka - a ano, je to, kdo jiný než, no, zkrátka: Jan Balcar! Nuže: VŘELE GRATULUJEME! (Kdybyste se, vy ostatní, chvíli snažili, mohli jste to na internetu najít také, a teď jsme mohli gratulovat vám.)

Zde je uvedena odpověď J. Balcara, představující stručný český výtah z této internetové stránky. Zde je pak odkaz na zajímavou reakci J. Tetřeva, který se díky jím vytvořenému jedinečnému rejstříku časopisů SR a SM bez potíží dopídil toho, že šlo o pistoli FN 1910 ráže 9 mm Browning (samozřejmě krátký).

Všem třem luštitelům ještě jednou děkujeme za jimi odvedenou práci. Nakonec můžeme už jen vyjádřit naději, že při některém z dalších testů G-I počet aktivních hadačů ještě vzroste.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=168