Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Střelecká revue 9/2008


Střelecká revue 9/2008
Datum: Wednesday, 29. October 2008 @ 12:30:40 CET
Téma: Články


Podívejme se společně na obsah Střelecké revue číslo 9/2008.

Na titulní stránce je obrázek pistole Norinco NP 42, jejíž testování provedl Pavel Klozík.

Blahopřejeme olympijským vítězům

A kdo by jim neblahopřál. Výrobní lhůty Střelecké revue nedovolily přinést v tomto čísle více. V příštím najdete obsažnější materiál.

Walther PPS zblízka

Důkladný test nové německé plastové pistole provedl podle svého zvyku Martin Helebrant. A také vymyslel nové pojmenování této pystole, respektivě dekódování názvu PPS. Pět stránek.

Z armády do obchodu

Rozhovor Jana Skramoušského s Danielem Řehákem-obchodníkem, badatelem, publicistou, lovce, a dříve také vojákem. Dobře se to čte. Možná proto, že s Danem Řehákem se dobře povídá. Dvě stránky.

Střelecká revue 9/2008

CZ LE 9

Dvě stránky o pistoli, která vznikla jako vedlejší produkt neúspěšné spolupráce České zbrojovky Uherský Brod a firmy Colt. A výsledky střelby, které bly famózní. Autor Ivan Chludil.

Norinco NP 42

Čtyři stránky Pavla Klozíka o čínské vojenské pistoli, která je zřejmě skutečně výsledkem práce čínských konstruktérů a nikoli jenom kopistů. A Pavel s ní byl spokojen.

380 Alfa

Tomáš Pospíšil vyzkoušel důkladně nesmrtící náboj 380 Alfa, o kterém se již několikrát psalo. A zjistil, že to nic moc nedělá a v žádném případě nikoho nezastaví. Tři stránky.

Co dokáže 44 Magnum

Jedna stránka o testu této ráže na motoru automobilu. Motor sice dostal pořádně zabrat, pořádně fungovat nebude již nikdy, ale že se vždy ihned zastaví, to není příliš pravděpodobné. V každém případě však auto daleko nedojede.

Spony Clipdraw

Pavel Klozík vyzkoušel revitalizovaný způsob nošení zbraně na sponě. Jde o zařízení, dovážené z Ameriky. A byl s tím poměrně spokojen. A jelikož je to Pavel, zauvažoval i o vlastní výrobě. Tři stránky.

Browning-novinky a zajímavosti 2008

Jiří Fencl nás na třech stranách formou rozhovoru se zástupcem firmy Walter Trading seznamuje s tím, co nového pro nás od Browningů dovezli. Samonabíjecí kulovnice, kozlice. Většinou již nikoli pouhé základní modely, ale lepší věci, protože poněkud bohatneme.

Norinco JW-105

Pavel Klozík si vyzkoušel čínskou opakovacví kulovnici. No, příliš nadšen z toho dílka nebyl, ale na druhou stranu co chcete za tu cenu?
Dvě stránky.

Air Arms S410 Carbine

Jakub Vicher představuje nejen firmu Air Arms, ale také si vyzkoušel jeden z jejích zajímavých výrobků.

Malorážky Cugir

Rumunské malorážky, které jsou podobné Kalašnikovům, dováží jedna severomoravská firma. Zastřílel si z nich Pavel Klozík a byl dost spokojen.

Fomei Binocam 5

Dalekohled v kombinaci s digitálním foťákem od české firmy z Hradce Králové vyzkoušel Pavel Klozík. A taky to hezky nafotil, jak je u tohoto pána zvykem. Pavel fotit umí.

Obrněná vozidla BMO

Lukáš Visingr představuje obrněná vozidla pro plamenometčíky, která vyvinuli Rusové. Dvě stránky zajímavého čtení.

Slasti a strasti oceňování zbraní

Monografii Střelecké revue jsme tentokrát věnovali oceňování zbraní. Posuďte sami, zda se to povedlo nebo ne.

Za co platíme

A toto téma velmi hezky doplnil Ivan Chludil, když osvětluje téma fungování maloobchodu se zbraněmi-provize jednotlivých článků obchodního řetězu, daně, rabaty, náklady. Jedna stránka.

Nové knihy

Přehled knížek je tentokrát dvojstránkový. Najdete zde dvě recenze Bohumila Planky. Jedna je o knize Přemysla Lišky na téma doma vyráběných zbraní a druhá je o knize Jana Balcara o Spreewerku v Hrádku nad Nisou. David Pazdera připomíná knihu o katyňském masakru.

Zbrojní legislativa za velikou louží

O postupu při nabývání zbraně v americkém státě Virginia píše na ledné stránce na základě dopisu svého kamaráda Martin Helebrant. Moc pěkné.

Miroslav Antl se vrací

Sympatický bývalý státní zástupce se opět vrací do světel reflektorů. Pouští se do politiky. My jsme se jej však především ptali na jeho vztah ke zbraním, sebeobraně. Prostě na to, co zajímá čtenáře našeho časopisu. Dvě stránky.

Pistole do koše

Ivan Chludil stručně popisuje historii pistolí, zvaných howdah a hlavně se zabývá replikou, kterou virobil Pedersoli a kterou si vyzkoušel. A dopadlo to pro tuto pistoli nečekaně dobře. Dvě stránky.

Winchesterovky Chaparral

Tři repliky winchesterovek od italské firmy vyzkoušel Pavel Klozík. Dvě stránky.

Kde byl Divoký západ

Území, kde se odehrávají všechny indiánky a kovbojky vymezuje na mapách i v čase Ivan Chludil. Dvě stránky.

Vetterli-první švýcarská opakovačka

Tři stránky o první švýcarské opakovačce, která byla zřejmě také první masově zavedenou opakovačkou v Evropě. Autorem je moje maličkost.

Mausery od Astry

Jan Skramoušský připravil přehled výroby španělských pistolí, které vypadaly jako Mausery C96, ale fungovaly poněkud jinak. Dvě stránky.

Kanony řady V

Dokončení válečných i poválečných osudů 21 cm kanonů ze Škody Plzeň. Autorem je Vladimír Kupka, necelé dvě strany.

Cvičný granát RG CV 5

Tomáš Pospíšil se na třech stránkách s pěknými obrázky zabývá cvičným granátem a jeho ostrým protějškem.

Swarowski Optik

Jiří Fencl se dostal do výroby u firmy Swarowski a napsal o tom tři stránky zajímavého čtení.


A to je z letošní devítky všechno.

Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1686