Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Ať se jde Antifa vy....


Ať se jde Antifa vy....
Datum: Friday, 02. January 2009 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


O spolku Antifa jsem do nedávna mnoho nevěděl. Jeho řádění občas ukázali v televizi. Většinou se to rvalo s policií nebo se skiny. Vlasatí umaštěnci své obličeje ukrývali převážně v kapucích svých černých bund. Tak nějak si představuji uživatele drog, chuligány a nemakačenky. V zásadě mi byli volní a volné.

Až takhle před polovinou prosince 2008 jsem si to šinul u nás v Pardubicích od zámku na tzv. Příhrádek. I vstoupil jsem do průjezdu pod věží, kterou vidíte na obrázku níže.Je to pěkná stavbička někdy z konce 15. nebo počátku 16.století.
A hle, co jsem spatřin nastříkané sprejem přes šablonu v gotickém průjezdu vpravo na zdi:A vlevo bylo pro změnu toto.

 

Zřídka se stane, aby se vandal, pustošící kulturní památky, taky podepsal. Zde učinil výjimku a zřetelně napsal název své firmy.
Celý ten humus je nastříknutý přes šablonu. Sprej je černý. Nepochybně to půjde poměrně těžko zamalovat.
Další stejný výplod jsem objevil na jednom renesančním domě na starém městě pardubickém. Pěkně na světlé fasádě, aby byla výzva k umaštěné demonstraci dobře vidět.

I řekl jsem si, že o tomto vandalismu spolku, který se dle názvu hlásí k antifašismu (nebo k ultralevé levici?) napíši alespoň na G-I. Ovšem bylo mi chvilku posečkat, abych sebrance vandalské nečinil reklamu na její demonstraci.

A tak jsem se vypravil učinit obrázky až po vánocích v podvečer (proto ta nízká kvalitka snímků).

A ejhle, na protější straně průjezdu přibylo další dílko našich umaštěných vandalů:


Pokud nejste v obraze, tak v gotickém průjezdu nastříkali na sprejem přes šablonu cosi jako poctu řeckému chuligánovi, který chtěl s partou sobě podobných zapálit policajty v autě Molotovovým koktejlem. No a policajti byli rychlejší, což prý je špatně...

Mám kamarády mezi policisty a nechci, aby je umaštěnci v černých hazukách zapalovali Molotovovými koktejly, takže si myslím, že řecký policista udělal dobře. Jen nechápu, proč chuligánovým kamarádům, kteří pak drancovali a zapalovali celé Řecko, nedali také na pamětnou. A pořádně na pamětnou, protože pak by si umaštěnci a chuligáni u nás třeba rozmysleli patlat své vzkazy a výkřiky na krásné historické domečky.

Mimochodem, patlat své politické žvásty na zdi zámeckého areálu si nedovolil ani bolševik. Poslední, kdo tak prokazatelně učinil, byli němečtí nacisté, kteří napatlali na střechu zámku velké bílé V.
Má ta Antifa pěkné předchůdce.
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1720