DETEX V PŘELOUČI
Datum: Thursday, 22. January 2009 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


O víkendu 11. a 12.října 2008 se na střelnici v Přelouči konala prezentační akce loveckých, sportovních a sebeobranných zbraní, kterou společně připravily firmy Detex a BTW Security Systems. Druhá z těchto firem má střelnici v pronájmu.

Akce probíhala po oba víkendové dny, přičemž my jsme se zúčastnili pouze v sobotu. Prezentované zbraně byly vyloženy ve velmi útulné společenské místnosti klubu. Hlavní část sortimentu Detexu tvoří dlouhé zbraně, které tvořily také většinu vystavovaných. V zásadě jedinou výjimkou v nabídce této firmy byla samonabíjecí pistole Steyr M9.
Značnou pozornost budily také francouzské zbraně značky Verney-Carron. Zatímco kozlice Sagittaire této firmy mají design podobný řadě konkurenčních výrobků, doplněný však francouzskou eleggancí, svými tvary byla velmi zajímavá samonabíjecí kulovnice Impact.
Na nižších cenových hladinách se pohybují turecké brokové kozlice značky Yildiz, které v poslední době zaznamenávají poměrně slušný obchodní úspěch na našem trhu.
Severské zbraně reprezentovaly kulové a kulobrokové kozlice Finnclassic a kulovnice Tikka T3 Hunter v úpravě pro leváky a v naháňkové verzi.
Na závěr přehledu jsme si schválně ponechali dlouhé zbraně značky Steyr Mannlicher. Byly zde k prohlédnutí kulovnice Mannlicher Classic Mountain i Mannlicher Ultralight a nejnovější model Mannlicher Luxus s optikou Kahles. Zaměřovací dalekohledy Kahles byly nabízeny na všech vystavovaných zbraních.
Největší zájem přítomných budila samozřejmě novinka, sportovní, resp. odstřelovačská puška Steyr SSG 08, která se nedávno objevila na trhu. Právě této zbraně se týkalo nejvíce dotazů, které zodpovídal zástupce Detexu ing.Zdeněk Solař.Detex

 Dotazy zájemců o předváděné zbraně kvalifikovaně a trpělivě zodpovídal ing. Zdeněk Solař z Detexu

SSG 08 se zaměřovacím dalekohledem Kahles
SSG 08 se zaměřovacím dalekohledem Kahles

SSG 08

Detail sklopené pažby téže zbraně

Tento článek vyšel ve Střelecké revui č.12/2008.
Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1732