SUDICKÝ DVŮR 2008
Datum: Thursday, 05. February 2009 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Před nějakým časem jsme obdrželi pozvánku od humpolecké firmy ARMSCZ, abychom se přijeli podívat na prezentaci jejich zbraní a řady dalších výrobků do Sudického dvora u Boskovic.

sudicky dvur Přiznejme si, že tato lokalita nám v té době nic neříkala, ale proslýchalo se, že jde o místo více než zajímavé.

V Letovicích jsme odbočili z hlavní silnice na roztomilé okresky a úplně jinou cestou než bylo v pozvánce jsme dorazili k Sudickému dvoru. Zjevil se nám náhle za kopečkem. V naší zemi je mnoho velkých zemědělských areálů bývalých šlechtických velkostatků. Drtivá většina z nich má tu vlastnost, že jsou na spadnutí nebo již spadly. Sudický dvůr je kompletně opraven a uzpůsoben pro nové využití.

Sudický dvůr

Bydlení i střelba

Rozsáhlý areál nabízí ve svých sálech 250 míst, hotelové ubytování a jeho centrem je restaurace. V létě je možné posezení i venku na dvoře, resp, nádvoří. Hned vedle dvora jsou dva kouzelné rybníky. Můžete si v nich za poplatek zachytat.
Zcela zpustlý Sudický dvůr koupil před lety od hrabat Mensdorf Pouilly pan Josef Hlaváček. Jelikož pan Hlaváček i jeho synové jsou sportovními střelci, vznikla hned za rybníky broková střelnice se třemi skeetovými stavy, která byla od letošního roku zpřístupněna veřejnosti. Součástí brokařského areálu je i vysoká věž.  Probíhají zde myslivecké akce a zkoušky. V rámci výuky je zde možno střílet pod dozorem instruktora i pokud nemáte zbrojní průkaz. Kulová střelnice je zde také, ale slouží pouze k předvádění prodávaných zbraní zákazníkům. Rodina pana Hlaváčka provozuje veřejnou kulovou střelnici v nedalekých Boskovicích. Syn je navíc majitelem firmy Sport a lov, která k nám dováží především zbraně značky Beretta.

Sudický dvůr

Předváděčka

Vlastní akce probíhala na dvou nepříliš vzdálených místech. Na střelnici si mohli zájemci vyzkoušet dvě brokovnice Beretta. Z nich více frekventovaná byla nová samonabíjecí brokovnice Beretta UGB25 Xcell. Druhá byla broková kozlice. Třetí zkoušenou zbraní byla broková kozlice firmy Lanber.
Na kulové střelnici si bylo možno vyzkoušet opakovací  a samonabíjecí kulovnice. Zřejmě největší zájem byl o opakovačku Merkel KR1 a samonabíjecí kulovnici SR1 od stejného výrobce, ale byly zde i Sauery 202 a u nás nová zbraň Sabatti 670 Rover.
Akce trvala celý den a my jsme dorazili až odpoledne. V té době byl pohyb lidí po střelnici v zásadě optimální, protože jak u brokařů, tak u kulovnic se nijak dlouho nečekalo a příchozí si mohli zbraně prakticky ihned vyzkoušet, protože před nimi byl tak jeden, maximálně dva zájemci. Vše proto probíhalo v klidu a pohodě a na druhou stranu se ani organizátoři nenudili.
Druhá část prezentační akce probíhala přímo v jednom menším sále Sudického dvora. Byly zde k prohlédnutí i prodeji zbraně značek Sauer, Merkel, Sabatti a Lanber z nabídky ARMScz. Ceny nabízeného zboží se pohybovaly od necelých 20 000 za samonabíjecí brokovnici Lanber Victoria až po 345 000 za bohatě zdobenou dvojku Merkel 60E v ráži 20/20 x 76. Expozici této firmy doplňovala prezentace rakouských oděvů značky Jagdhund od firmy Dschulnigg a byla zde k vidění také obuv Zamberlan.
V další části prezentace byly vystaveny lovecké zbraně značky Beretta od firmy Sport a lov, která zde je jaksi doma a byla zde i opakovací kulovnice Blaser.
Špičkovou optiku na akci reprezentoval pan ing.Zdeněk Hlavačka, který představil sortiment rakouské značky Swarowski.
Odpoledne v Sudickém dvoře a jeho příjemném okolí představovalo zajímavě prožitý čas a domníváme se, že všichni návštěvníci mohli odcházet spokojeni.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui 12/2008.


Sudický dvůr


Střelecká revue
Střelecká revue


Sudický dvůr


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1742