Zbraně a militária v českých, moravských a slezských muzeích
Datum: Thursday, 24. January 2002 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Asociace muzeí a galerií ČR má zajímavou stránku, na níž najdeme i to, co zajímá nás, milovníky zbraní.

Pomalu nám začíná nový rok, za pár týdnů bude jaro a my začnemě podnikat všemožné výlety. My milovníci zbraní samozřejmě tam, kde najdeme něco bodajícího či střílejícího. Proto není od věci upozornit na stránku českých muzeí, respektive Asociace muzeí a galerií ČR.
Najdeme ji na adrese http://www.cz-museums.cz/. Muzeí všeho druhu je u nás skutečně mnoho, takže návštěvník stránek Asociace jistě ocení vyhledávač. Můžeme v něm hledat podle krajů, podle měst, podle oborů, které nás zajímají. Pro nás je zřejmě nejdůležitější kategorie Vojenství-dějiny, zbraně, fortifikace, v níž mi vyhledavač našel celkem 33 muzeí, v jejichž expozicích je tato tématika zastoupena. Zde jsou.
Časem je zařadíme taky do odkazů na G-I. Časem brzy.
Členy Asociace nepochybně není řada menších, především soukromých a spolkových muzeí zbraní, případně vojenské techniky. Pokud o nich víte a mají svoji stránku, přidejte je na G-I do příslušné kategorie sami nebo nám o nich alespoň dejte vědět.
Přidání odkazu na G-I je velice jednoduché. Kliknete na příslušnou kategorii a vpravo od seznamu odkazů, který se vám zobrazí, se objeví nápis "Přidat odkaz do této kategorie". Na tento nápis klikněte a pak již stačí vyplnit jednoduchý formulář.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=177