Zabezpečeno Armatixem
Datum: Monday, 30. March 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


V článku o změnách německého zbrojního zákona jsem se nepříliš nadšeně otřel o tamní firmu Armatix, která se snaží prosadit své výrobky a služby za účelem většího zabezpečení zbraní před zneužitím či neštěstím. Zabezpečení před zneužitím se skloňuje ve všech pádech ve firemních materiálech a dojemně souzní s hlasy odpůrců, regulátorů a zakazovačů zbraní. Podívejme se na tuto firmu a její produkci blíže.

armatix Armatix je společností s ručením omezeným, která byla založena roku 2004 jako dcera akciové společnosti SimonsVoss Technologies. Mateřský podnik se zabývá digitálními uzamykacími systémy a systémy, kontrolujícími pohyb osob v objektech či areálech, z nichž jsou zřejmě nejznámější elektronické „píchačky“.
Armatix byl založen jen a jen proto, aby se zabýval zabezpečovacími systémy pro palné zbraně. Jeho produktové řady jsou mezinárodně patentovány.
Sám podnik o sobě uvádí, že má dvacet zaměstnanců v Mnichově-Unterföhringu (výzkum, vývoj a odbyt) a v durynském Petersbergu (výroba, sídlo firmy).
Firma má dva obchodní ředitele. Prvním je zřejmě dravý obchodník Bernd Dietel, který je od roku 2005 také většinovým majitelem mateřské firmy SimonsVoss a tudíž Armatixu.
Druhým obchodním ředitelem Armatixu je od roku 2006 Ernst Mauch. Dříve byl vedoucím konstruktérem a technicko obchodním ředitelem u firmy Heckler Koch, kde mimo jiné odpovídal za vývoj útočné pušky G11, pistole USP a Bundeswehrem přijaté útočné pušky G36. U hecklerů byl třicet let.
Ti pánové nejsou žádní kluci z ulice, kteří něco vymysleli, ale ostřílení kozáci, kteří mimo jiné vědí, jak jednat se státem a podporu státu dostali i ve formě finanční.
Podnik má v současné době také zastoupení pro Českou republiku, takže se již začalo s expanzí mimo Německo. O zastoupení v dalších zemích mi není nic známo.

Armatix
Rozsáhlý stánek Armatixu v Norimberku roku 2008

Quicklock

Zřejmě nejstarším a základním produktem Armatixu je Quicklock, který přišel na svět nejpozději v roce 2006. Zařízení je vyvinuto na míru novele německého zbrojního zákona, která letos vstoupila v platnost a ukládá dědicům zbraní, kteří nemají zbrojní průkaz jejich zablokování úředně uznaným blokačním zařízením. Nebo byl zákon vyvinut na míru Armatixu? To samozřejmě nesmíme ani naznačovat.
Toto zařízení se skládá ze dvou základních částí. Tou první je elektronikou nabitá krabička, kterou je možno uvést do chodu buď zadáním číselného kódu nebo přiložením palce na snímač otisků prstů.
Na tuto krabičku, respektive na trn, který z ní vychází, se nasadí kovový váleček s řadou výstupků, vybavený vlastním čipem. Tento váleček se pak pomocí tohoto zařízení vloží do komory (u dlouhých zbraní) nebo zepředu do hlavě a hlavní do komory (u krátkých zbraní).

Tento článek vyšel ve Střelecké revui 1/2009. Tam si také můžete přečíst plné znění.


Střelecká revue
Střelecká revue
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1799