Král střelců Střelecké revue
Datum: Saturday, 04. April 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Druhý ročník střelecké soutěže o Krále střelců Střelecké revue vyvrcholil odpoledne 29.listopadu 2008 na střelnici Fit-areálu Parabellum v Květnici u Prahy. Ačkoli počasí nebylo nejpříjemnější, z patnácti pozvaných finalistů se do společenské místnošti, kde se konal sraz, dostavilo čtrnáct. Ostatně bylo o co soutěžit a minulý ročník dokázal, že věci fungují.

kral strelcu strelecke revue

Jelikož střelnice má pět stavů, byli závodníci a jedna závodnice rozděleni do tří směn. Základní poučení závodníků provedl šéfredaktor Střelecké revue ing.Přemysl Liška a vlastní střelbu s přehledem řídil Pavel Klozík.
Střelba proběhla bez jakýchkoli problémů, ale po skončení si Pavel Klozík stěžoval na řadu opomenutí v bezpečném zacházení se zbraní, kterého se dopustil nejeden střelec. U tak vynikajících střelců, jací se nám sešli, to není právě nejlepší vizitka bezpečnosti na našich střelnicích. Nicméně nikdo nebyl diskvalifikován.
Ovšem mnohem zajímavější vizitkou účastníků nepochybně byly jejich terče. Výsledky deseti ran na 25 metrů byly rozhodně velmi pěkné a ukázalo se, že se skutečně sjeli lidé, kteří se zbraní umí zacházet. Na druhou stranu i neznámé prostředí udělalo své, takže ačkoli výsledky byly pěkné, nikdo ze čtrnácti účastníků závodu nedosáhl rovné stovky, které v korespondenční části dosáhli všichni.

Král střelců
Pavel Klozík a ing. Přemysl Liška při úvodní instruktáži střelců. Pavel střelbu také řídil.

Král

Král
Na jednom ze stolů byly vystaveny ceny, které věnovali sponzoři. Palné zbraně byly nahrazeny certifikáty, které opravňují k jejich vyzvednutí. Podobně tomu bylo s pouzdry.Vítěz bral Omegu

Nejlepšího výsledku nakonec dosáhl pan Petr Kališ z Týna nad Vltavou, který nastřílel 98 bodů s rozptylem 46 mm. V korespondenční části dosáhl jako všichni stovky, ale s největším rozptylem 46 mm. Do finále tak postoupil z posledního postupového místa. A finále vyhrál. Jeho rozptyl ve finále byl nakonec totožný s rozptylem v korespondenční části.
Král
Král střelců Střelecké revue 2008 Petr Kališ

Pistole
A zde je pistole CZ 75 SP 01 Shadow, která z pana Kališe učinila Krále střelců Střelecké revue 2008 a vystřílela mu novou zbraň

Střelci si mohli podle pořadí, v jakém se umístili, vybrat z cen, které poskytli naši sponzoři. Přítomní se však rozhodně nedivili, když si vítěz vybral pistoli CZ 75 B Omega, respektive certifikát, který ho opravňuje k odběru této pistole v podnikové prodejně, až si vyřídí nákupní povolení
Vítěz přijel do Květnice s manželkou a dcerou, takže si z rodinného výletu přivezli pěkný suvenýr. Pan Kališ nám sdělil, že pracuje jako policista, takže zbraň nosí pravidelně. Je aktivním sportovním střelcem. Jak sám říká, střílí prakticky vše-KVZ, mířenou střelbu a také IPSC. Na Květnici přijel střílet s CZ 75 SP 01 Shadow, ačkoli častěji používá svoji CZ 75 Tactical Sports. Je také majitelem malorážky i velkorážových pušek.
Loňského ročníku Krále střelců se nezúčastnil, ale příštího se po tomto úspěchu pochopitelně zúčastnit chce.
Pan Kališ patří k těm čtenářům, kteří Střeleckou revui čtou celou. Časopis pokládá za zajímavý. Oceňuje informace o novinkách na trhu, ale i články o historii zbraní. Má náš časopis rád i díky jeho širokému záběru. Ačkoli jsme se jej ptali, zda by v časopise rád něco změnil, žádnou změnu nenavrhl.

Terč vítěze
Terč vítěze

O bod

Druhého střelce Daniela Medka dělil od vítěze jediný bod. Nastřílel 97 s rozptylem 66 mm. Z korespondenční části postoupil do finále až z jedenáctého místa.
Na třetím místě skončil pan Stanislav Novotný, který nastřílel také 97 bodů, ale měl rozptyl o dva milimetry větší než pan Medek. Pan Novotný postoupil do finále dokonce až z dvanáctého místa korespondenční části.
Ti střelci, kteří se svými výsledky při finálovém závodu odchýlili od výsledků v korespondenční části o méně než deset procent, dostali od redakce Střelecké revue po 500 Kč na úhradu cestovních nákladů. A tak se nedostalo jen na jednoho z účastníků, který nastřílel 88 bodů. Všichni ostatní šli přes 90, takže se do limitu vešli.

Žena mezi finalisty

Jedinou ženou mezi finalisty soutěže byla studentka Masarykovy univerzity v Brně Markéta Zárubová, která přijela ze Znojma i se svým otcem, jenž se také prostřílel do finále. Jak nám v době čekání na výsledky prozradila, střílí závodně IPSC pistolí 40 S & W Standard IPSC. Střeleckou revui  v rodině kupuje tatínek a ona v ní hledá především články o praktické střelbě, protože více kvůli studiu nestihne. Hned na počátku závodu se u ní však vyskytly nějaké problémy se střelivem a potom už se to prostě dohnat nedalo

Setkání spolupracovníků

Po skončení střelecké části program pokračoval přátelským setkáním redaktorů, spolupracovníků, mediálních partnerů a sponzorů závodu v klubových prostorách Fit-areálu Parabellum. Klubová část areálu je velmi příjemně vybavená. Na stěnách jsou rozvěšeny mimo jiné diplomy, které vystřílel majitel areálu pan Pavlíček a v jedné skříni u baru najdete dokonce i odbornou knihovničku. To když třeba nastane nějaký ten odborný spor. Atmosféra byla přátelská s přísun pochutin neselhával. Ze stálých spolupracovníků se přijeli podívat Pavel Klozík, Mgr. David Pazdera, Mgr. Martin Dubánek, Stano R. Kříž a ing. Daniel Řehák. Leccos se domluvilo, takže se můžete těšit na řadu zajímavých článků.

Zdeněk Štěpánek a Rudolf Fulín
Následného setkání spolupracovníků a mediálních partnerů Střelecké revue se zúčastnili také ing. Zdeněk Štěpánek z Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva a Rudolf Fulín z Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva.

David Pazdera a Martin Dubánek
Naši stálí spolupracovníci Mgr. David Pazdera a Mgr. Martin DubánekStřelecká revue
Střelecká revueTento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1804