Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - ZAJÍMAVOSTI OD KIMARU


ZAJÍMAVOSTI OD KIMARU
Datum: Tuesday, 28. April 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Značka Kimar vznikla někdy koncem 80. let 20.století, když firma Armi Sport rodiny Chiappů potřebovala novou značku, pod kterou by se vyráběly levnější zbraně, především plynové pistole a revolvery. Zbraně mateřské firmy i firmy nové se nejméně deset let nabízely odděleně, ale někdy mezi lety 2001-2003 došlo ke spojení pod jednou střechou. Obě značky mají společnou webovou prezentaci i společný katalog. A nabídka pod značkou Kimar není nezajímavá.

kimar Útočné plynovky

Jako novinka byla v loňském roce prezentována plastová plynová pistole MP9, která je charakteristická poměrně výrazně dopředu posunutou rukojetí a krytkou výhozného okénka. Tato zbraň nabízí totéž, co turecká pistole Dessert Eagle (SR 10/2008), totiž střelbu plynovými nebo slepými náboji dávkou. Aby měl majitel dávky skutečný požitek, vedle standardního zásobníku, který zmizí v rukojeti, se mu nabízí také zásobník velkokapacitní, který důležitě vystupuje ze siluety zbraně. V každém případě zajímavý tvar zbraně i její funkce. I prodloužený zásobník prý je prázdný za vteřinu, takže jeden prodejce dokonce nabízí slevu na náboje pro majitele této zbraně. Jak se bude prodávat, to ukáže čas, ale v každém případě jde o stejnou zbraň, kterou pod svojí značkou nabízí i na našem trhu také turecká firma Zoraki. Zbraně se liší pouze značením.
Vzhledem k tomu, že cena této útočné plynovky je více než lidová, pokládáme za jisté, že se vyrábí v Turecku.
Kimar se ovšem mezi novinkami roku 2008 nespokojil s jednou útočnou plynovkou, ale nabízí hned dvě.  Druhý model nese označení PK4 a jeho design je velmi podobný pistoli Beretta Px4 Storm. Buďme upřímní. Jako kdyby jí z oka vypadl. Pěkné, ale poněkud nenápadné, byť po designové stránce nepochybně lepší.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 4/2009. Tam si také můžete přečíst plné znění.Střelecká revue
Střelecká revue
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1828