Zákon o zbraních prošel 2. čtením
Datum: Tuesday, 29. January 2002 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Prošel, ale ne v podobě, jakou původně navrhlo ministerstvo vnitra, ale se zapracovanými pozměňovacími návrhy VOB.

Dva velmi dobří a informovaní přátelé mne během podvečera upozornili na skutečnost, že zákon o zbraních a střelivu prošel druhým čtením. Záznam projednávání najdete zde. A ten záznam stojí za přečtení. Pan ministr vnitra chválil poslance, kteří stáli na naší straně!
Abych vše shrnul: Zákon prošel drtivou většinou hlasů poslanců. Sněmovna se rozhodla, že bude hlasovat nikoli o původním vládním návrhu, ale o jeho znění, do nějž byly vloženy pozměňovací návrhy Výboru pro obranu a bezpečnost, tedy ty pozměňovací návrhy, které vznikly i na základě našich připomínek. Toto znění sněmovnou prošlo.
Zákon tedy vypadá lépe než jsme si mohli ještě před měsícem myslet. Spousta blbin z něj vypadne. Ještě nás samozřejmě čeká třetí čtení, ale vypadá to, že bude přijat v rozumné podobě. Tedy krom roku 1890 pro historické zbraně. Tam to vypadá asi dost zle, protože tuto úlitbu po nás chce Velký bratr EU.
Díky všem, kdo se zapojili do boje, který, jak to vypadá, nakonec neprohrajeme. Ale protože "humanisté" nikdy nespí, loučím se polozapomenutým zvoláním: "Lidé, bděte!", respektive "Lidé, bděme!"


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=183