Střelecká revue 3/2009
Datum: Pondělí, 04. květen 2009 @ 13:10:14 CEST
Téma: Články


Podívejme se spolu na obsah letošního třetího čísla Střelecké revue. Na titulní stránce jsou nové uherskobrodské plastové pistole CZ 75 P-07 Duty.

Steelecka revue 3/2009

Odměna 300 000 eur

Přemysl Liška shrnuje na jedné stránce okolnosti série vražd v Německu, při nichž zřejmě figurovala česká pistole CZ 83.

Shot Show 2009

Přemysl Liška přináší na třech stránkách přehled toho nejzajímavějšího na letošní Shot Show. A české zbraně se tam rozhodně neztratily.

STI ze Slovenska

Ivan Chludil připomíná, že na americký trh pronikla pootevřenými vrátky také slovenská pistole Grand Power. Dvě stránky.

Václav Marhoul

Martin Helebrant přináší na dvou stránkách pěkný rozhovor s režisérem populárního filmu Tobruk. Jenomže oba pánové si nepovídali jen o Tobruku, ale také o válečných filmech, aktivních zálohách Armády ČR, o střílení i o názoru pana Marhoula na držení a nošení zbraní, jakož i na myslivost.

Terčové pistole ráže 32

Ivan Chludil zpracoval třístránkový přehled toho, co je na trhu ve sportovních pistolích v ráži 42 Smith Wesson Long. A je to velmi pěkné.

Střelecká revue 3/2009

John Wayne z Coltovy fabriky

Jana Procházková na jedné stránce připoníná, že letos vzpomínáme třiceti let od úmrtí jednoho z filmových hrdinů Divokého západu a věnuje se hned dvěma upomínkovým šestiraňákům, které za tímto účelem vznikly.

S&W Air Lite 44 Magnum

Lehký revolver v těžké ráži si vyzkoušel Jiří Fencl.

Zoraki

Na jedné a půl stránce představuji výrobky jedné zřejmě nové turecké firmy. Najdete tam třeba jednu plynovou pistoli střílející dávkou a jednu větrovku.

Vybíjecí náboje

Téma vybíjecích nábojů objevil Ivan Chludil a vytvořil zajímnavý článek na dvě strany o pomůckách, které často potřebujeme. nebo je spíš potřebují naše zbraně.

Ed ladič

Na čtyřech stranách představuji nabídku pistolí (klonů Coltu 1911) a opakovacích pušek firmy Ed Brown Custom z USA. Mně se jejich věci líbí.

Airsoft dnes a u nás

Před časem jsme se náhodou setkali s ing. Janem Šulcem, který se živí airsoftem. Na základě tohoto setkání a povídání vznikly dvě stránky o současném stavu českého (nejen) airsoftu.

Brokovnice z CZ-USA

Brokové kozlice, dvojku a samonabíjecí brokovnice se vyrábějí v Turecku pro firmu CZ-USA. A nyní s eobjevily i v nabídce mateřské firmy CZ v Uherském Brodě. Tři stránky s fotkami Pavla Klozíka.

Slaninova "Big Five" Mk.1

Jiří Fencl představuje ve formě rozhovoru s výrobcem jednoranovou kulovnici s vertikálním blokovým závěrem v ráži 577 Nitro Express. To už něco znamená a v Čechách ani na Moravě se takováto zbraň hned tak nevidí.
Tři stránky.

Kulová kozlice BO 803

Pavel klozík si prohlédl, nafotil a vyzkoušel novou kozlici z Brna. A řekl bych, že si přímo lebedil a vrněl. Dvě stránky.

Návštěva u Chapuis Armes

Zatím poslední článek z mých cest po sladké Francii je věnován vynikající zbrojovce, která sídlí v malém městečku, které je, podobně jako tamní zbraně, prostě k sežrání. Čtyři strany.

Subkompakty

Subkompaktním pistolím je věnována monografie Střelecké revue. Hlavním autorem je Ivan Chludil, který použil materiály několika dalších spolupracovníků. Výsledkem je chutné čtivo.

Scheintod 3

Drobný článeček o pistolce, která je předchůdcem dnešních plynových pistolí, najdete v rubrice Ohlasy, názory, informace.

Švýcarské nadělení

Švýcarští zákonodárci přitáhli šrouby. Jedna stránka.

Pevnost Acapulco

Přemysl Liška byl nedávno v Mexiku a navštívil také jednu z nejstarších tamních koloniálních pevností. Na třech stranách se zabývá vším zajímavým, co zde je možno vidět.

Větrovka z doby Ludvíka XV

Větrovek, které mají nádrž na stlačený vzduch kolem hlavně, je jen málo. Já jsem jednu potkal a vznikl z toho článek na dvě stránky.

Faukner v Praze

Pan doktor Dolínek našel v archivech řadu nových informací o puškařské firmě Faukner v Praze a napsal z nich pěkný dvojstránkový článek.

Smith Wesson Hand Ejector British Service

Starší americký revolver pro Brity vyzkoušel Pavel Klozík a byl s ním velmi spokojen. Dvě stránky.

Arcivévodské sestřičky

Kdysi jsme psali o samotinké pistoli z páru, která byla určena pro slavného arcivévodu Františka Ferdinanda. A nyní se u Hermannů objevila druhá pistole do páru. To s ehned tak nestane.

Vývoj čs. ručních granátů

Výživný článek Iva Vondrovského má tři stránky a mně se velmi dobře četl. Četné nákresy a barevné fotografie.

Těžký kulomet ZB vz. 37

Jiří Fencl poměrně obsáhle shrnuje informace o našem známém kulometu včetně jeho osudů po II. světové válce. Čtyři strany.

Samonabíjecí puška BD-42

Daniel Řehák si vyzkoušel samonabíjecí verzi proslulé zbraně německých výsadkářů. Dvě zajímavé stránky o atraktivní zbrani.

Zaměřovací dalekohledy Kahles

K rakouskému výrobci špičkové optiky se zajel podívat Martin Helebrant. Dočteme se zde o historii i současnosti tradiční rakouské firmy. Tři stránky.

Victorinox 08

Stano R.Kříž referuje o novém švýcarském armádním noži, který nahradí ten předchozí.

PPD

Tomáš Pospíšil nás formou rozhovoru se dvěma majiteli seznámil s jednou prodejnou zbraní v Rosicích u Brna.

Armi Chiappa-padesát let s předovkami

Tři stránky o předovkách zajímavé italské firmy. Ještě si o ní přečtete, protože v Norimberku představovala novinky.

Vojenské muzeum Králíky

Jedna stránka Jiřího Fencla o zajímavém soukromém muzeu.


A to je z letoční trojky všechno. Domnívám se, že i v tomto čísla si každý najde to svoje.
Obsah přináším tradičně se zpožděním, takže se pouštím do čtyřky.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1832