PREZIDENTOVI NA ROZLOUČENOU
Datum: Monday, 18. May 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


O americkém prezidentovi Georgi W.Bushovi si můžeme myslet leccos. Pro řadu Američanů však jeho styl vlády a poněkud černobílé vidění světa, znamená dosud hodnotu, na kterou jsou ochotni přísahat. Navíc Bush nebyl jen symbolem pochybného tažení do Iráku nebo do Afghanistánu, ale znamenal mimo jiné vysvobození pro americké střelce. Vysvobození ze sítě restriktivních předpisů, do které je začal lapat chlípný a zbraním nepřející Bill Clinton. Američtí střelci a výrobci zbraní proto Bushe neodsuzovali a jsou mu vděčni. Někteří se dokonce rozhodli mu za jeho činy nějak poděkovat.

bush Luxusní exemplář pistole Colt 1911 připravili pro prezidenta Bushe příslušníci American Pistolsmiths Guild, která sdružuje puškaře a ladiče, kteří vyrábějí nebo ladí pistole a revolvery. Oni byli s Bushovými postoji ke zbraním spokojeni, souhlasí s jeho podporou výrobcům palných zbraní a s jeho postojem k druhému dodatku americké ústavy, která lidu garantuje právo držet zbraň. A za tuto podporu  se rozhodli jej na rozloučenou obdarovat.
Pistole pro exprezidenta dostala vlastní a jedinečné výrobní číslo GWB 001 a na její výrobě se podílelo hned deset členů této organizace, takže šlo o dílo vskutku kolektivní. Se všemi plusy i mínusy, které z kolektivního díla plynou.
Puškaři, rytci a další umělci se rozhodli zbraň Bushovi předat až poté, co opustí svůj úřad, protože pokud by mu pistoli věnovali v době výkonu úřadu, musel by ji podle amerických zákonů odevzdat a stala by se majetkem státu. Takhle mu zůstane.Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 5/2009. Tam si také můžete přečíst úplné znění.

Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1847