Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - AIRSOFT V KARLÍNĚ


AIRSOFT V KARLÍNĚ
Datum: Friday, 12. June 2009 @ 07:44:54 CEST
Téma: Články


Svět airsoftu se neustále mění. Dá se říci, že kromě toho, jak se zvětšuje, také mění tvar. Podle momentální hospodářské situace i podle toho, co zrovna je na trhu nového. A tak, zatímco jsme nedávno psali, že většina obchodů s airsoftovými zbraněmi se odehrává přes internet (což je stále pravda), přes dva domy od redakce Střelecké revue v pražském Karlíně byl otevřen nový airsoftový obchod.

Obchod provozuje firma Airsoftarmy, s.r.o. Jde o firmu velmi mladou, která se konstituovala od podzimu 2008, aby ve své prodejně zahájila činnost od počátku ledna roku 2009. Na prodejně lze pravidelně zastihnout vedoucího obchodu Jiřího Slabihouda a šéfa celé firmy Petra Hrdličku. Oba se airsoftu věnují hodně přes deset let, takže jde o lidi věci znalé, kteří  dokáží poradit.

Airsoftarmy

Když do prodejny vstoupíte, všude, kam se podíváte, vás na stěnách obklopují zbraně. Žádné meče, praky nebo kuše, ale útočné pušky, samopaly, kulomety a nebo alespoň samonabíjecí pušky všeho druhu. Dokonce i airsoftové opakovačky. Moc pěkné podívání. Vypadá to jako ze života a tolik pěkných zbraní prostě ve většině našich obchodů s ostrými zbraněmi nepotkáte.
Jak nám prozradil Jiří Slabihoud, začínal již ve svých devatenácti letech s ostrými zbraněmi a drželo ho to někdy do roku 1998. Jenomže ostré zbraně s sebou přinášejí řadu omezení. Například je nemůžete mít jen tak v obýváku na stěně a pořídit si zbraň střílející dávkou je v zásadě nemožné. V tom je airsoft pružnější a přístupnější pro širokou veřejnost.
Když pánové z Airsoftarmy firmu začali rozjíždět, vypravili se nejprve do Asie, aby na místech vzniku prozkoumali stávající sortiment a vybrali si dodavatele. Firma začala fungovat především jako maloobchod a v omezené míře jako velkoobchod.
Nabídka na prodejně je velmi široká. Lze si zde osahat a koupit více než sto modelů airsoftových zbraní. Jde o airsoftové verze krátkých i dlouhých vojenských zbraní od II. světové války přes oblíbený vietnamský konflikt až po nejmodernější zbraně současnosti. Co není, to se objedná.
Pokud se týká cenových kategorií, firma má v nabídce jak nejlevnější zbraně, tak střední kategorii i drahé věci pro fajnšmekry. Nejlevnější jsou čínské výrobky. Některé čínské výrobky mají pověst nekvalitního zboží, ale to, co zde nabízejí, funguje některým majitelům už rok a půl a problémy nejsou. Jde o vyzkoušené modely. Naopak mezi zbraně s pověstí velmi kvalitních a super kvalitních se řadí především výrobky japonské a hongkongské provenience. Firma pochopitelně zajišťuje záruční i pozáruční servis prodávaných zbraní.
Významnou součást nabídky Airsoftarmy tvoří příslušenství a výstroj. Mají tu optiku, dvojnožky, kopie kolimátorů, zásobníky, střelivo... Z výstroje zde mají prakticky vše, ale boty jsou k mání pouze v omezeném sortimentu a hlavně v omezeném spektru velikostí. Jinak je tu široké spektrum replik německých a amerických uniforem z II. světové války, k nimž by měly záhy přibýt uniformy sovětské.
Firma nabízí také náhradní díly k upgradování airsoftových zbraní, které je současným trendem.
Čas ukáže, jestli se kamenný obchod s airsoftem v dnešní nejisté době (a byla někdy doba jistá?) uchytí.

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 6/2009.


Střelecká revue
Střelecká revue
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1877