Krabička po důstojníkovi z I. republiky
Datum: Saturday, 20. June 2009 @ 07:00:00 CEST
Téma: Články


V pozůstalosti jednoho prvorepublikového důstojníka Československé armády se před nějakým časem objevila krabička s pistolovými náboji 7,65 mm Browning.

Pán míval podle svědectví pozůstalých německou nebo italskou pistoli ráže 7,65 mm Browning. Zatímco zbraň zmizela ve víru dějin, krabička s náboji se zachovala v celkem dobrém stavu.


Jde nepochybně o hluboce mírovou výrobu, určenou pro meziválečný civilní trh. Náboje vyrobila norimberská pobočka firmy RWS, tedy bývalý závod H.Utendoerffera. Kromě základních údajů výrobce na obalu nezapomněl deklarovat, že náboje jsou laborovány bezdýmným prachem a osazeny plášťovanou střelou.
Na další volné ploše obalu se nachází nápis "SINOXID". V roznětce tedy byla použita nárazová slož s potlačeným korozívním a erozivním vlivem na vývrt hlavně.
Z původních nábojů, které si majitel v této krabičce koupil, jich zde zbylo jen pět. Část chybějících byla nahrazena československými náboji Sellier&Bellot.Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1885