Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Kutná Hora má meč ze Sionu


Kutná Hora má meč ze Sionu
Datum: Wednesday, 08. July 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Také ve městě stříbra mají v muzeu vystavené zbraně. V objektu Hrádek, který je věnován středověké Kutné Hoře, představuje pro milovníka zbraní kromě jiného zřejmě největší tahák hlaveň palné zbraně z období kolem roku 1400. Moc jich po Čechách nemáme.

Najdeme tu i katovský meč a řadu zbraní, pocházejících z doby husitské. Je tu také k vidění unikátní  meč, nalezený na hradě Sion, který byl posledním útočištěm radikálních husitů a přilba z 15. století, kterou našli na dně rybníka Prosík u Malešova.
V objektu Kamenný dům se část expozice o životě města věnuje také kutnohorským ostrostřelcům. Najdeme zde střelecký terč, ostrostřelecký pohár, epolety a mají tu i rozměrné plátno zobrazující návštěvu císaře Františka Josefa I. v Kutné Hoře v roce 1906, kde většinu vyobrazených osob tvoří právě kutnohorští ostrostřelci.

České muzeum stříbra, Barborská 28, Kutná Hora. Otevřeno: červen a září 9,00–18,00, červenec a srpen 10,00–18,00. www.cms-kh.cz

Šalíř-muzeum Kutná Hora

Přehled výstav a expozic českých a moravských muzeí, v nichž jsou zastoupeny zbraně, najdete ve Střelecké revui číslo 6/2009.

Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1905