Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - L.A.R.GRIZZLY


L.A.R.GRIZZLY
Datum: Saturday, 11. July 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Americká firma L.A.R. Manufacturing ve West Jordanu v Utahu je známá svými samonabíjecími pistolemi pro výkonné ráže, které nesou obchodní název Grizzly.
Svoji velkorážovou odstřelovačku Big Boar (Grizzly Big Boar Rifle) v ráži 50 BMB, která přišla na trh zřejmě v roce 1997, založila na maximální jednoduchosti. Ona to vlastně není ani tak její vlastní zbraň, neboť ji zkonstruovali Bob Stewart s Billem Valorou, pro které je u L.A.R. vyráběli.

LAR Grizzly Zbraň je jednoranový bull-pup. Délka činí 1156 mm při délce hlavně 914 mm, takže skutečně velký podíl celkové délky zbraně připadá na hlaveň. Bez optiky váží 13,8 kg.

Základem zbraně je ocelová trubka pouzdra závěru doplněná vespod podélnou lištou. Na ni jsou vázány všechny ostatní prvky konstrukce zbraně. Nahoře na trubce pouzdra je vysoká lišta Weawer pro uchycení optiky, přičemž klasická mechanická mířidla chybějí. Trubka je protažena dozadu až k rameni střelce.
Na liště pod trubkou pouzdra je umístěna sklápěcí teleskopická dvojnožka Harris a zhruba uprostřed délky této trubky je pistolová rukojeť typu M16 se spouští a páčkovou pojistkou.


Tento text je ukázka z monografie Střelecké revue číslo 4/2009, která byla věnována velkorážovám odstřelovačkám.Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1908