Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Střelecká revue 2/2002


Střelecká revue 2/2002
Datum: Friday, 08. February 2002 @ 22:49:40 CET
Téma: Články


Opět zajímavá a pestrá, tradiční Sešit je tentokrát věnován plynovkám.

Na titulní straně druhého čísla Střelecké revue se vyjímá pistole SIG SP 2340.

Řopík 2001

Na druhé straně obálky je reportáž z říjnové vojensko-historické akce s tématikou období kolem Mnichova 1938. Když slyším podivné křiky z Rakouska posledních týdnů, říkám si, jestli by na tyto akce neměli mít sudeťáci nařízenou povinnou účast, aby si některé věci připomněli. Samozřejmě s politickou reprezentací v čele.

O stran navíc

Od příštího, tedy třetího čísla bude mít Střelecká revue o dalších 8 stran více a bude o korunu padesát dražší. To vše při nezměněném počtu lidí v redakci. To je pořádný kus práce navíc. Držím palce!

Nože z Pankráce

Ani ne jednostránkový článek o nožířské prodejně Ovis v Praze. Autor Pavel Klozík, který se nám zřejmě na nože stále více orientuje.

SIG-Sauer Sport

Vše je již v titulku článku, který je věnován sportovním verzím pistolí slavné a kvalitní značky. Článek má tři stránky a za zkratkou -IL- se nepochybně skrývá Ivan Chludil.

S cizím peřím-Charles-Daly

O historii jedné úspěšné obchodní firmy nebo spíše značky na americkém trhu zbraní. Dvě strany, autor -pm-

Tlumiče zákluzu

Dvojstránkový článek Jiřího Fencla o všemožných konstrukcích tlumičů zpětného rázu samonabíjecích a plně automatických zbraní.

Glock 26/27

Článek o dvou subkompaktech úspěšné rakouské zbrojovky. Autor opět Jiří Fencl.

7,5 J - RG 75

pod tímto tajemným názvem se skrývá německý revolver Röhm RG 75 na náboje 4,5 mm Flobert a v článku, který má jednu stranu, je jeho dost podrobný popis i zhodnocení. Autor-Stano R.Kříž

Vipra

Jednoranná obranná karabina švýcarského konstruktéra Ernsta Breitera používá náboje .410x76 (Magnum). A jednostránkový článek Stana R.Kříže stojí rozhodně za to.

9 mm Luger

Článek s tématikou jednoho z nejpopulárnějších nábojů má dvě strany a autorem je Václav Malimánek.

Experimenty v ranivé balistice

První část rozsáhlejšího materiálu o tom, čím odborníci simulují lidskou tkáň při zjišťování a zkoumání ranivosti střel.

Kulová jednuška IŽ-18 MN

Test ruské zbraně, která uspokojila, ale nenadchla. Tradičně dobrý materiál, ale mizerná úroveň dokončovacích prací. Jedna strana, autor Ivan Chludil.

Vidět a nebýt viděn

Na Střeleckou revue nebývale dlouhý čtyřstránkový materiál se věnuje speciální brigádě naší armády z Prostějova. U plně profesionální zvláštní jednotky je o čem psát.Autor Vladimír Marek.

Švédský model PDW

Obranná zbraň jednotlivce tentokrát v podání firem Saab a Bofors ze Švédska. S vlastním nábojem 6,5 x 25 mm CBJ. Jedna strana, autor -jv-

Steyr AUG u Policie ČR

Tyto zbraně nosili někteří policisté po atentátu na Světové obchodní centrum. Jiří Fencl se vypravil pro více informací na policejní Skupinu pro styk s veřejností.

Plynovky

Sešity Střelecké revue jsou tentokrát věnovány zbraním na poplašné a plynové náboje, kterým se omylem dostalo názvu plynovky, který jim zřejmě již zůstane. Rozsáhlý materiál se spoustou obrázků nepochybně potěší početné majitele těchto zbraní-nezbraní. Taky jednu mám. Sešit tentokrát není kolektivní prací, ale napsal ho Jiří Fencl, jenž je v tomto čísle SR zastoupen skutečně hojně.

Jednočinné kohoutové bicí mechanismy

V rubrice Mladým čtenářům se přešlo od závěrů zbraní ke spouštím. Tradičně jedna strana, autor Ivan Chludil.

Rozhovor s Tetřevem

Ten článek se tak nejmenuje, ale je to rozhovor se mnou o mně, takže bez komentáře. Jen snad dodám tolik, že je tam i o Guns-Info.

Britské revolvery. Webley Mk IV.

Pokračování seriálu o britských revolverech, které jsou svým vzhledem a konstrukčními prvky nepochybně svébytné a výrazně odlišné od amerických. Dvě strany, autor -pm-.

Brusel

V tomto městě nesedí jen evropští byrokraté a zakazovači palných zbraní, ale sídlí zde i Královské muzeum armády a vojenské historie. Krásná reportáž na tři stránky (dvě v čísle a 1 strana obálky) mi udělala radost. Pěkné obrázky. Autoři Josef Novotný a Přemysl Liška.

Pistole ÖWA

Tradiční dvojstrana Jana Balcara o jedné méně známé samonabíjecí pistoli.

Říkali jim tobrucké krysy

Jedna strana na téma účasti našich vojáků v boji proti německým a italským fašistům v Africe.

Vojenské winchesterovky

Další repliky firmy Uberti popisuje a hodnotí na dvojstraně Pavel Klozík.

Westernové zbraně Dave

O firmě, patřící jedné z nemnoha žen v českém westernovém střelectví rozmlouvá se Šárkou Oppltovou autor, ukrytý pod zkratkou DAG.

Nová Střelecká revue se mi moc líbila. Myslím si, že patří k těm nejpovedenějším za poslední dobu. Moje hodnocení ovšem není rozhodně zcela objetivní, protože tam píší mimo jiné o mně a to potěší. Držme redakci palce do dalších čísel.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=191