Zadovky Springfield ''Trapdoor'' na internetu
Datum: Sunday, 10. February 2002 @ 00:24:18 CET
Téma: Články


Američtí sběratelé zbraní mají řadu sběratelských organizací, ale také sběratelských stránek na internetu.
Stránky radí, organizují, sdružují lidi podobných zájmů a také čas od času trošku komerce, aby bylo z čeho žít.
Stránka nazvaná THE U.S. SPRINGFIELD TRAPDOOR RIFLE INFORMATION CENTER rozhodně stojí za podívání.

Najdete ji na adrese http://www.trapdoorcollector.com/.
Hlavní náplní stránky jsou bezesporu americké jednoranné zadovky Springfieeld Trapdoor, o nichž se čas od času psalo i u nás. Jsou avizovány i informace o dalších zbraních 3. čtvrtiny 19.století, ale ty jsem nenašel. Pušky Springfield Trapdoor sice nemají věhlas winchesterovek nebo Coltů, ale zato mají za sebou skutečně pohnuté osudy.
Na stránce sběratelů těchto pušek se především můžeme seznámit s jednotlivými modely včetně specialit a sběratelských lahůdek. Obrázková galerie je i na americké poměry dost bohatá. Alespoň mně tak připadá.
Co je ještě zajímavější, u jednotlivých modelů najdeme i údaje o cenách každého z nich v závislosti na stavu zbraně a zachovalosti. O tom se u nás nepíše. Samozřejmostí jsou na této stránce také údaje o sériových číslech a počtech vyrobených kusů té které varianty.
Jsou zde ovšem také informace k indiánským válkám, v nichž zbraně sloužily, seznam skutečně podrobné a také samozřejmě drahé odborné literatury, řadu odkazů a také spojení na odborníky, kteří poradí. Jestli zdarma nebo za peníze, to jsem zde nevyčetl.
Návštěvu stránky rozhodně doporučuji všem, koho zajímá Divoký západ a tamní zbraně. Vždyť již na titulní straně na vás vykouknou dva američtí vojáci z doby kolem roku 1880. V rukou mají pušky Springfield Trapdoor a za pasem spolu s nožem Colt SAA.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=193