Znojmo-orient a Napoleon
Datum: Thursday, 13. August 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Znojemské muzeum přitahuje návštěvníky řadou zajímavých expozic, ale milovníky zbraní láká tamní expozice orientálních zbraní, která je v rámci České republiky skutečně unikátní a možná největší. Ve čtyřech opravdu velkých vitrinách napočítáme 131 kusů planých i chladných zbraní ze zemí, kam se našinec i dnes dostane jen zřídka. Najdete zde také součásti ochranné zbroje. Jde převážně o zbraně a zbroje bohatě zdobené.

znojmo-muzeum
V letošní sezoně Jihomoravské muzeum ve Znojmě připomíná také méně známou, ale pro region významnou dvoudenní bitvu mezi rakouskými vojsky a armádou Francouzů vedenou císařem Napoleonem, která se strhla ve dnech 10. – 11. července 1809 u Znojma. Výstava probíhá ve dnech 24. 6. – 8. 9. 2009 v Domě umění ve Znojmě. Je na ní vystaveno kolem dvaceti zbraní chladných i palných, jakož i ostatní militária. Jedná se především o archeologické nálezy z bojiště, takže tyto věci skutečně byly v bitvě.

Muzeum Znojmo
Indická dýka-katar ze sbírek muzea ve Znojmě

Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Přemyslovců 8
Otevřeno: Minoritský klášter s expozicí orientálních zbraní denně 9,00 – 17,00
Dům umění s výstavou 200 let od bitvy u Znojma út – so 9,00 – 17,00

www.znojmuz.cz

Přehled nabídky českým a moravských muzeí pro milovníky zbraní a militárií na léto 2009 najdete ve Střelecké revui číslo 6/2009.
Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1942