BERGARA S EDEM
Datum: Saturday, 22. August 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Amerika je země, kde najdeme pravděpodobně nejvíce ladičů, puškařů s výrobců špičkových hlavní na světě. Protože od neblahé éry Billa Clintona uplynulo už osm let a Obama s paní Clintonovou ještě nestihli všechno zakázat, americkým střelcům se stále ještě daří. Jedna z firem, která pracuje pro střelce, kteří chtějí opravdu ale opravdu přesně trefovat, je Bergara Barrels.

bergara Bergara Barrels je firma vpravdě globální nebo lépe řečeno euroamerická. Odbyt na své hlavně podnik hledá především  na americkém trhu, kam je směrována také jeho reklama. Výroba však od počátku běží ve Španělsku, konkrétně v baskickém městě Vergara (anglicky Bergara).

Bergara Barrels
Bergara pochopitelně vystavuje také na norimberském veletrhu IWA. Kdo chtěl, mohl pomocí zařízení na levé straně obrázku nahlédnout i do vývrtu.

Podnik, který zde hlavně začal vyrábět, se ve skutečnosti jmenoval Dikar a zbraně vyrábí již od roku 1969. Šlo především o repliky předovek na černý prach v průměrné španělské kvalitě, a vyráběly se zde i moderní předovky.
Lidé v Dikaru postupně zjišťovali, že pokud budou hlavně nakupovat od subdodavatelů, budou stále řešit problémy s kvalitou a také nebudou moci garantovat jejich naprostou nezávadnost podle svých představ. Navíc Španělsko je levná země a hlavně z ciziny prodražovaly výrobu. Proto firma začala od roku 2004 vyrábět hlavně sama a zavedla pro ně značku Bergara Barrels.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 7/2009. Tam si taklé můžete přečíst plné znění.

Střelecká revue
Střelecká revue












Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1951