O čem bude a kdy vyjde kniha o ''espéčku''
Datum: Saturday, 05. September 2009 @ 15:00:00 CEST
Téma: Články


Nikoli pouze čtenáři Střelecké revue již nějaký čas vědí, že nakladatelství Mladá fronta ve spolupráci s redakcí SR připravuje knihu o mimořádně úspěšné rodině pistolí CZ 75 SP-01. O čem je a kdy vyjde?

I když kniha s "espéčkem" v názvu je z nemalé části právě o pistolích z této modelové větve, ve skutečnosti je to vlastně vůbec první česká monografie o legendární pětasedmdesátce a všech z ní odvozených modelech až po ty nejmodernější a "nejspeciálnější" (včetně naprosto žhavé novinky CZ 75 Czechmate).

Velký důraz je kladen na sportovní využití těchto zbraní, zejména (nikoliv však pouze) v disciplínách IPSC, takže publikace je současně první historií české praktické sportovní střelby. K tomu si připočtěte medailony střelců, konstruktérů a ladičů anebo třeba velmi podrobnou kapitolu o výrobě... A ani tím stále ještě zdaleka nevyčerpáváme všechny zajímavosti, které v knize najdete.

Jak už bylo řečeno, knihu pro Mladou frontu připravila redakce SR se svými stálými spolupracovníky - a budiž konstatováno, že "revuáci" odvedli výbornou práci. Což ale asi málokoho překvapí, že ano.

Nu a nyní odpověď na velmi častou otázku mnoha natěšených čtenářů: kdy bude kniha konečně k mání? Aktuálně to vypadá na druhou polovinu října 2009. Přesné datum uvedeme, hned jak ho budeme znát.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1967