Dotisk Lišky s lepšími obrázky
Datum: Monday, 07. September 2009 @ 05:00:00 CEST
Téma: Články


V srpnu 2009 se na knižní pulty dostal dotisk knihy Ing. Přemysla Lišky UDĚLALI SI SAMI / PŘÍBĚHY PODOMÁCKU VYROBENÝCH A UPRAVENÝCH STŘELNÝCH ZBRANÍ.

Pozoruhodná publikace Přemka Lišky, o níž jsme formou rozhovoru s autorem podrobněji informovali zde, se plným právem dočkala velmi vřelého přijetí. S ohledem na rychle se tenčící zásoby původního nákladu nakladatelství Mladá fronta její připravilo dotisk.

Při této příležitosti nakladatelství s autorem zapracovali na zlepšení kvality fotografií a ilustrací, která v původním vydání nebyla v mnoha případech uspokojivá. Změna se dotkla snímků a obrázků doprovázejících text, kterým výrazně pomohlo odstranění přidané barvy a přidání jasu. Pět nejméně kvalitních grafických prvků, u nichž předlohy neumožňovaly zlepšení kvality reprodukce, byly nahrazeny novými kresbami Petra Pačese, kterého dobře znají čtenáři SR.

Pokud snad tedy někdo z návštěvníků G-I čirou náhodu zajímavou knihu UDĚLALI SI SAMI / PŘÍBĚHY PODOMÁCKU VYROBENÝCH A UPRAVENÝCH STŘELNÝCH ZBRANÍ stále ještě nevlastní, má od srpna příležitost pořídit si ji ve vylepšené podobě.

A ještě bibliofilská poznámka: Dotisk knihy UDĚLALI SI SAMI vyšel v podstatně menším nákladu než původní vydání, takže se z něj časem může stát atraktivní sběratelská komodita.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1969