WINCHESTEROVKA ZE SERIÁLU
Datum: Monday, 12. October 2009 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


V roce 2008 oslavil známý italský výrobce replik předovek i zadovek Armi Chiappa padesáté výročí existence firmy. V přehledu zajímavostí z letošního veletrhu IWA jsme připomněli jubilejní pušku Winchester Rio Bravo. Jak nás upozornil výrobce, koncem roku 2008 vyrobil na žádost amerického obchodního partnera ještě jednu limitovanou edici winchesterovek 1892. Zbraň byla vyrobena k padesátému výročí, ale nikoli firmy, nýbrž televizního seriálu!

connors Zbraň, která nese jméno Chuck Connors, vznikla exkluzivně pro amerického obchodního partnera-firmu Legacy Sports.
Chuck Connors (1921-1992) byl člověk mnoha talentů. Proslul jako herec, basketbalista a také basebalista. Sportovní kariéru dokázal sladit s hraním ve filmu a televizi. Zahrál si ve filmu po boku takových hvězd jako Charlton Heston nebo Burt Lancaster. Díru do světa tu však neudělal.

Con

Jméno mu však udělala televize. V letech 1958-1963 hrál hlavního hrdinu Lucase McCaina v populárním seriálu televize ABC The Rifleman s Johnny Crawfordem a jeho synem Markem. Connors hrál veterána Berdanových ostrostřelců z války Severu proti Jihu, který používal winchesterovku se speciálně upravenou nabíjecí pákou. Její oblouk byl výrazně a nepřehlédnutelně zvětšený. Connorsova popularita byla nesmírná.

Jubilejní puška
Jubilejní zbraň od Armi Chiappa je winchesterovka model 1892 a plně odpovídá Connorsově seriálové pušce ze seriálu The Rifleman, od jehož uvedení loni uběhlo 50 let. 

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 8/2009. Tam si můžete přečíst plné znění a prohlédnout obrázky.

Střelecká revue
Střelecká revue

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1996