Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - BETTINSOLI CUP V PARDUBICÍCH


BETTINSOLI CUP V PARDUBICÍCH
Datum: Sunday, 22. November 2009 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Areál Okresního mysliveckého spolku v Pardubicích na Hůrkách patří k těm, kterými se může tato republika chlubit. Leží na okraji lesa a přes pole se odtud otevírá kouzelný pohled na dominantu Polabí.hrad Kunětická hora. A navíc se zdejší vybavení každým rokem dostává o nějaký ten stupínek výš. Kromě prostorné zděné budovy, která pojme kanceláře, společenské místnosti a prodejnu zbraní firmy Petr Tomášek, zde najdeme prostornou budovu pro občerstvení či společenské akce, rozsáhlý brokařský areál a kulovou střelnici. Každoročně se zde pořádá řada zajímavých akcí.

Letos na první srpnový den připadlo konání XVIII. ročníku Memoriálu Františka Bajera ve střelbě na trap a IV. ročník Bettinsoli cup ve střelbě na loveckém kole. Akce se již tradičně konala pod záštitou primátora města Pardubic. Akci pořádal Okresní myslivecký spolek spolu s firmou Kozap Uherský Brod a přinejmenším z našeho pohledu byl její duší a tváří již tradičně pan Petr Tomášek. Celá akce proběhla za pěkného počasí. Sjelo se celkem 41střelců na Bajerův memoriál a 47 se zúčastnilo Bettinsoli cupu.

Bettinsoli


Ceny, které mohli střelci získat, byly skutečně hodnotné. Vítěz Bajerova memoriálu Miroslav Jabůrek z Hradce Králové si odvezl brokovou kozlici Bettinsoli v ráži 20/20 v luxusním provedení Overland. Vítěz Bettinsoli cupu Petr Libovický  z Nového Strašecí získal tutéž kozlici v ráži 12/12. Střelci na druhém místě (Josef Hojný z Hradce Králové a Lubomír Chylík z Bosonoh) si v obou závodech odvezli brokovou kozlici Brno 801 v ráži 12/12 od České zbrojovku v Uherském Brodě. Držitelé třetích míst (Pavel Závorka z Vrchlabí a Radek Chapupník z Dvořiště) získali dalekohled Meopta B1 10x42. Střelci na čtvrtém místě obdrželi 2500 brokových nábojů Rottweil a pátí vystříleli 1500 brokových nábojů Sellier&Bellot. Tady se už určitě vyplatilo vyhrát.

Bettinsoli Overland
Bohatě zdobené brokové kozlice Bettinsoli Overland čekaly spolu s dalšími cenami na vítěze

Prezentace Kozap
V areálu ovšem neprobíhaly jen závody, ale také prezentace sortimentu firmy Kozap z Uherského Brodu. Tato firma zde byla zastoupena svým jednatelem ing. Janem Petráněm. Jak je všeobecně známo, jde o velkoobchodní a výrobní firmu, která z České republiky vyváží lovecké batohy, pouzdra na zbraně a montáže vlastní výroby, jakož i sklo a keramiku s loveckými motivy z produkce svých partnerů.
Naopak k nám Kozap dováží především lovecké a sportovní zbraně značek Bettinsoli, Baikal, Mauser a Rössler Titan. Dovážely se i krátké palné zbraně, ale ty jsou dnes v útlumu. Kromě zbraní firma dováží střelivo firmy RUAG, konkrétně značky RWS a Rottweil. Do Pardubic uherskobrodští přivezli kromě zbraní Bettinsoli také kulovnice Mauser M03, kulovnice Rössler Titan a střelivo RWS. Vše bylo možno vyzkoušet.
Velmi zajímavou součást nabídky této firmy představuje také sortiment vzduchovek. Z Turecka firma dováží vzduchovky Hatsan.  V nabídce je mají tři roky a jak nám ing. Petráň sdělil, jsou to zbraně precizní, které jdou stále a rychle dopředu. Klade důraz na spolehlivost jejich funkce. Doby, kdy těmto zbraním praskalo pero, jsou nenávratně pryč. U tureckých zbraní je pro českého zákazníka nepochybně zajímavá také cena.
Firma dováží také špičkové španělské vzduchovky Gamo, určené jak ke sportovním účelům, tak k odstřelu drobné zvěře, který ovšem u nás není na pořadu dne. V každém případě jde o značku s celosvětovým renomé, která má vynikající zvuk také u nás. Tyto španělské vzduchovky si mohli návštěvníci, kteří zrovna nezávodili nebo závodit nechtěli, také vyzkoušet.
Pro střelce, kteří mají rádi tichou střelbu a pro něž je i vzduchovka moc moderní a hlučná, zde bylo lukostřelecké stanoviště. František Ptáčník ze sezemického lukostřeleckého klubu Dominik zde zaučoval především mladou generaci do tajů lukostřelby.

František Ptáčník
 Lukostřelbu pro nejmenší i pro ty větší  nabízel František Ptáčník ze sezemického klubu Dominik

Bettinsoli

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 10/2009
Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2019