KDYŽ PLYNOVKA NEVYDRŽÍ
Datum: Tuesday, 24. November 2009 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Obranné a poplašné pistole a revolvery na plynové a případně poplašné náboje už mají na našem území dobu největší slávy za sebou. Pamatujete na zlatá 90. léta? Tehdy představovaly poměrně významnou položku v tržbách našich obchodů se zbraněmi. měl to kdekdo. Na druhou stranu se toto zboží prodává pořád a řada lidí má tyto zbraně u sebe nebo doma. Občas se s nimi zbraněmi stane nějaký průšvih, zpravidla po návštěvě osvěžovny, kde s touto zbraní nemá nikdo co dělat. A činorodí stánkaři exotického původu tyto zbraně předělávali nebo nechávali předělávat na střelbu ostrými náboji. Občas je s tím chytili.

kdyz plynovka nevydrzi

Všechny tyto plynové zbraně, které se podle zákona řadí mezi zbraně kategorie D a vztahuje se tudíž na ně řada ustanovení zbrojního zákona, musejí být podle našich předpisů opatřeny platnými zkušebními značkami. Ty dokládají, že zbraň bez problémů absolvovala příslušné zkoušky. Zatímco s problémem u našich plynovek (děláme, pokud je nám známo, výhradně revolvery) jsme se nesetkali, s despektem se mezi uživateli hovoří o některých výrobcích italských.
Tyhle zbraně jsou k mání za pár šupů a je záhadné, jak se dají v Itálii za těch pár šupů vyrobit. Otázka zní, zda výroba neběží někde v levném exotickém zahraničí a zda se na zbraně jen nerazí nápis „Made in Italy“ a italské zkušební značky. Turecko je z Itálie blíž než od nás. Ale třeba je to jen kacířská myšlenka a bohapusté pomluvy úspěšné konkurence.
V každém případě se občas mezi lidmi hovoří o tom, že některá italská plynovka nevydržela muka střelby a došlo u ní k samovolné demontáži, čili destrukci. Nedávno se nám jedna taková stavebnice dostala do ruky. Řekněme předem, že majitel akci přežil ve zdraví, jenom s nepěkným leknutím.

Plynovka Bruni
Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 9/2009. Tam si také můžete přečíst kompletní znění.


Střelecká revue
Střelecká revue
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2020