Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Střelecká revue 11/2009


Střelecká revue 11/2009
Datum: Saturday, 02. January 2010 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Na titulní straně je nová uherskobrodská pětačtyřicítka CZ 97 BD.

sr11

Adam Tyc dvojnásobný mistr světa
Normální rozhovor s normálním člověkem, který je dvojnásobným mistrem světa. Adam tyc odpovídá na otázky Jiřího Fencla a je to moc pěkné..


CZ 97 BD
Modifikovanou pětačtyřicítku České zbrojovky představuje na třech stránkách Pavel Klozík.

Mariňácký Kimber
Jiří Fencl představuje pistoli Kimber pro specielní jednotky americké námořní pěchoty. Tedy jmenuje se to Kimber, ale jsou zde použité díly od řady špičkových výrobců ladičských součástek z celé Ameriky. A také k tomu je civilní verze.


Střelecká revue 11

Taurus v roce 2009
Průřez nabídkou světové zbrojovky z pera Pavla Klozíka. Dvě strany.

Brokové náboje do krátkých palných zbraní
Pěkný přehled toho, co je momentálně v tomto oboru k dispozici a také povídání o přebíjení těchto nábojů.

Kapesní revolvery
Touto zajímavou kategorií reolverů, které úspěšně konkurují pistolím, nás na třech stranách provede Ivan Chludil.

AMT Back Up
Pavel Klozík dostal do ruky americkou záložní a obrannou pistoli od firmy, která už nějaký pátek neexistuje. Zbraň vyzkoušel u Řeháků.

Brněnská malorážka z Holic
Na dvou stranách představujeme další staronový výrobek holické firmy PPP-Zbrojovka Holice. Je to nová samonabíjecí malorážka.

Odeon
Oživení na trhu se vzduchovkami u nás přichází od Řeháků z České Třebové.

Heymova cesta ze Suhlu k Suhlu
Tři stránky o dějinách a  především o současnosti významné německé zbrojovky, která to neměla lehké, ale nadále vyrábí kvalitní i velmi luxusní zbraně.

Kozlice Akkar
Martin Helebrant objevil další turecké kozlice, které se tlačí do Evropy. Vyzkoušel si je a byl velmi spokojen. Dvě stránky.

Odstřelovačka z Pyrenejí
Sice to všechno před lety začalo v Pyrenejích, ale dnes se odstřelovačky Unique Alpine montují v Německu a součástky přicházejí z několika dalších evropských zemí. Dvě stránky.

CZ 805
Přemysl Liška podrobněji představuje novou útočnou pušku z České zbrojovky v Uherském Brodě. Ale řada otázek kolem této zbraně stále ještě zůstává nezodpovězená. Zbrojovka zatím pustila ven jen část informací. Dvě stránky,.

VH 71 Kestrel. Konec vrtulníku pro Obamu
Lukáš Visingr informuje na dvojstraně o jednom americkém projektu, který se stále prodražoval a stále prodražoval, až z něj nakonec nic nebylo a Barack musí létat starou mašinou.

Mekka-krvavá pouť
Tři stránky o ohromném teroristickém útoku muslimů na muslimy, k jehož vyřešení nakonec museli pomoci nevěřící.

Boj a šerm bodákem
Monografie Střelecké revue je tentokrát věnována šermu bodákem. Tématu se ujal člověk nad jiné povolaný pan Leonid Křížek.

Rajko Doleček o Kosovu a Metohiji
Pan profesor Rajko Doleček je znám jako jeden z obhájců Srbů a Srbska, proti nimž se spojily západní státy a jimi ovládaná média (prostředky masové dezinformace). Tomáš Pospíšil s ním připravil rozhovor o jeho knize, v níž se věnuje dějinám a současnosti  Kosova a Metohije z pohledu Srbů. Oritiže tu knihu čtu, věřte mi, že stojí za to.

České zbraně na mě vždycky dělaly velký dojem
David Pazdera nám na tvíc než dvou stranách představuje holandského badatele Guuse de Vriese, který se zbraním věnuje už 25 let a jehož knihy začínají vycházet také u nás.

Co Švédové naloupili.
Ve Stockholmu proběhla nedávno vynikající výstava vojenské kořisti, kterou švédská vojska naloupila v 17. s na počátku 18. století. Protože Švédům už ty věci potom nikdo další neukradl, zůstaly u nich. A dochovaly se v dobrém stavu. K výstavě vyšel také pěkný katalog. Jedna stránka.

Sedmý tankový den
Jedna stránka-fotoreportáž Martina Helebranta z Lešan, kde své zbraně představila největší česká obrněná jednotka-Vojenský historický ústav.

Indiánské války
Tři stránky o válkách, které si Amerika zrovna nedá za rámeček. A pokud někomu něco říká jméno Tecumseh, měl by si tento článek určitě přečíst.

Osobní zbraně hraběte Šlika
Jan Šach z Vojenského historického ústavu představuje na čtyřech stranách soubor zbraní, které patřily významnému rakouskému vojevůdci a jsou uloženy ve VHÚ. Skutečně unikátní soubor, který stojí za pozornost.

Maharadžův dvoják
V aukci u Hermannů se objevil zajímavý dvoják od zajímavého britského puškaře, určený pro velmi zajímavého indického rádžu. A pak o tom nepište. Dvě stránky.

Dědeček Thompson
Jednostránková rekapitulace základních údajů z historie klasického amerického samopalu.

Thompson v airsoftu
Historie a především současnost airsoftových Thompsonů z pera osvědčeného a věci znalého Jana Šulce.

Adaptér ERMA E.L. 24m.M
Daniel Řehák vyzkoušel malorážkový adaptér pro německou armádní opakovačku Mauser 98k. Moc pěkná záležitost a střílelo to prý moc pěkně.

5,5 mm Hakim
Před časem mne v muzeu navštívili dva sběratelé a přivezli mi ukázat egyptskou vzduchovku, která byla zkonstruována v Německu. Dvě stránky.

Deringer High Standard DS 22
Pavel Klozík si vyzkouišel americkou titěrnost, která však při jeho střílení plně obstála.. Ovšem některé problémy u této zbraně stejně našel.

Výcvikový systém ESP aneb Teleskopy pomáhají a chrání
Teleskopický obušek proniká rychle do výzbroje naší policie. A v čele výcviku k jeho používání stojí Pavel Černý.

Hodonické pušky IPSC
Jiří Fencl na závodě IPSC v Hodonicích využil pěkné počasí a nafotil tam použité samonabíjecí pušky. Je toho na tři stránky a ty úpravy rozhodně stojí za podívání.


A to je z letošní jedenáctky vlastně všechno. Domnívám se, že i toto číslo bylo tradičně pestré a každý si v něm najde to svoje.
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2042