Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - NOVINKY OD VOLQUARTSEN CUSTOM


NOVINKY OD VOLQUARTSEN CUSTOM
Datum: Friday, 22. January 2010 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Jak jsme již na stránkách Střelecké revue mnohokrát konstatovali, my střelci, myslivci a sběratelé zbraní, tedy řádní občané s právem držet a nosit zbraň, jsme lidé trošku marniví. A v našich kruzích to platí jak pro pány, tak pro dámy. Prostě každý z nás by chtěl mít něco zajímavého, co nemá každý, čím by se mohl pochlubit a co by mu třeba i na střelnici trošku nebo raději pořádně zlepšilo výsledky. A z této naší krásné marnivosti a touhy po dokonalosti slušně žijí šikovní výrobci, prodejci a ladiči zbraní.

vol Ve Střelecké revui číslo 9 ročníku 2002 jsme představili americkou ladičskou firmu Volquartsen Custom z města Carroll v Indianě. Tato ladičská a puškařská firma postavila svoji existenci (vznikla 1974) mimo jiné na všemožných úpravách a přestavbách samonabíjecí sportovní malorážkové pistole Ruger 22. Hrají si tam i se samonabíjecími puškami Ruger 10/22, ale to ponechme stranou.
 Zatímco v roce 2002 byly základem pro přestavby pistolí tehdy aktuálně výrobcem nabízené pistole Mk II, dnes jsou to pochopitelně pistole Mk III, tedy nejmodernější provedení Rugera dvaadvacítky, které se dostalo na trh v roce 2004 (podrobnosti ve Střelecké revui č.5/2009).

Vol
Pistole Volquartsen V Magic II


U firmy Volquartsen v současnosti stále vyrábějí všechny úpravy pistolí Ruger, které vyráběli v minulosti. Opravdu se jen změnil model, ze kterého tyto zbraně vycházejí.
V posledních letech však přibyla jedna novinka, kterou jsme v minulosti nezaznamenali. Jedná se o model Volquartsen V Magic II. Tato zbraň je zcela nepochybně reakcí výrobce na hlad trhu po zbraních pro speciální jednotky a velký vliv zde nepochybně měla i akční střelba.. Čím nadupaněji a akčněji zbraň vypadá, tím je v některých kruzích pravděpodobnější, že se prodá. Proč ne, když to hezky vypadá a ještě lépe střílí? Magic II má především osmipalcovou těžkou válcovou hlaveň, jejíž povrch je podélně kanelovaný. Jednak to zbraň odlehčuje a pak je to také pěkné. Výrobce tvrdí, že tvorba kanel je prováděna digitálně, takže předpokládejme, že zde prostě pracují počítačem řízená obráběcí centra..
Integrální součástí hlavně je kompenzátor, jenž je po svém obvodu opatřen celkem 32 kruhovými otvory, které jsou rozmíštěny rovnoměrně v osmi řadách po čtyřech. Původní střenky továrního Rugera Mk III byly nahrazeny tvarovanou rukojetí z plastu a na pouzdru závěru se objevila lišta Weaver, určená pro kolimátor, který ovšem není součástí základního balení a stojí dalších 125 dolarů. Samotná zbraň, která váží v nenabitém stavu 1,5 kg, se prodává za 995 dolarů.Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 12/2009. Tam si také můžete přečíst kompletní znění.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2056