NOVINKY OD DITTRICHA
Datum: Sunday, 24. January 2010 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Německá firma Sport Systeme Dittrich vstoupila na přeplněný trh se zbraněmi teprve před pár lety, ale dnes ji bezpečně znají všichni zájemci o zbraně II. světové války. Alespoň ti ve střední Evropě, ale spíše jich je ještě víc.

ssd Jakmile to zákony dovolily, přišla tato firma na trh se samonabíjecími verzemi známých německých automatických zbraní II. světové války.

A tak na trh dorazily samonabíjecí verze samopalu MP 38 (BD 38), útočné pušky MP 44 (BD 44), MKb 42(H) ( BD 42H), pušky pro výsadkáře FG 42 (BD 42) a letos se objevila i samonabíjecí varianta velmi málo známé zbraně pro Volksturm. Tyto zbraně mají po světě dobrý zvuk a dá se říci, že podnik jimi vždy způsobil malou nebo větší senzaci.
Možná je to jen náš dojem, ale zdá se, že firma již tak trochu vylovila vlastní rybník, pokud za ten rybník máme německé automatické zbraně II. světové války. Kromě několika méně frekventovaných samopalů jí z německé automatiky zbývají jen kulomety, ale možná se mýlíme.
V každém případě se zdá, že u Dittrichů začali pracovat na zužitkování stávajícího sortimentu cestou nabídky více variant od jednoho typu. A jak je v domě zvykem, pustili se do toho poněkud netradičně, takže jsme na norimberské výstavě stanuli oněmělí úžasem. Někteří ortodoxní obdivovatelé německé válečné techniky II. světové války to mohli dokonce považovat za svatokrádež.


SSD
Samonabíjecí varianta samopalu MP 38 se jmenuje BD 38. Rádi uveřejníme, jak trh přijal její luxusní verzi, na které jsou některé drobnější součástky pozlacené.

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 9/2009. Tam si také můžete přečíst kompletní znění a prohlédnout velmi zajímavé obrázky.


Střelecká revue
Střelecká revue
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2058