Americká občanská válka a jeden zajímavý časopis v našich odkazech
Datum: Friday, 22. February 2002 @ 06:13:53 CET
Téma: Články


Troufám si říci, že v těchto nových odkazech je pro každého něco: Americké zbraně první poloviny 20. století, dvě stránky o občanské válce v USA (Sever proti Jihu), komerční stránka se zadovkami Trapdoor (mé oblíbené) a prezentace časopisu o historii palných zbraní.
Tuto ukázku nových odkazů berte jako pozvánku k návštěvě naší rubriky odkazy, kde máme již přes 520 odkazů a další přibývají.

Americké zbraně 1.poloviny 20.století - Bruce Canfield
http://www.brucecanfield.com/
Stránka Bruce Canfielda, autora šesti knih o amerických pěchotních zbraních v I. a II. světové válce. Přehledný obsah, možnost online objednávky.
Anglicky.

The Civil War News
http://www.civilwarnews.com/
Stránka, věnovaná občanské válce v USA (válka Severu proti Jihu). Množství odkazů a rubrik s všemožnými podrobnostmi o poslední pořádné válce, kterou Američané na svém území měli.
Anglicky.

Civil War Guns
http://www.civilwarnews.com/
Stránka tří kamarádů se sice názvem hlásí ke zbraním války Severu proti Jihu, ale spíše je věnována historii války jako takové, bitvám a vzpomínkovým akcím v současnosti.
Ovšem dělají ji nadšenci a je zajímavá, obrázková, prostě nadšená.
Anglicky.

Trapdoors
http://trapdoors.com/
Další stránka, věnované známé, ale nikoli moc populární americké jednoranné zadovce. Komerčně zaměřená-zbraně na prodej, součástky, vše s obrazovou dokumentací. Samozřejmostí je též nabídka literatury. Veselé zvukové efekty.
Anglicky

Man at Arms
http://www.manatarmsbooks.com/about.html
Stránky magazínu o sbírání palných i chladných zbraní. Možnost objednání časopisu včetně starších (hodně starých čísel). Ukázky některých článků z časopisu včetně obrázků, nabídka množství odborné literatury. Termíny konání výstav a burz v rámci USA.
Anglicky.Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=206