Pro přátele Coltu 1911A1
Datum: Wednesday, 27. February 2002 @ 06:12:13 CET
Téma: Články


Při brouzdání na internetu se mi podařilo najít zajímavou stránku, věnovanou legendární pistoli Colt 1911A1. S její pomocí jsem blíže datoval i jeden exemplář v našem muzeu. Možná se to bude hodit také dalším čtenářům.


Na adrese http://www.model1911a1.com je umístěna jednoduchá stránečka, věnovaná zbrani-legendě. Sběratel, jehož jméno se mi nepodařilo zjistit, na ní prezentuje svoji sbírku (to se u nás nedělá), seznamuje čtenáře s řadou informací, které o svých zbraních zjistil a taká stránku užívá jako kontaktní médium k získávání nových přírůstků do sbírky.
Mne na této stránce zaujalo hlavně to, že na ní lze v příslušné rubrice podle výrobce a výrobního čísla určit rok výroby zbraně, kterou máme u nás v muzeu a tedy i takové, kterou mám doma. Ta naše od firmy Ithaca byla vyrobena na samém konci roku 1943.
Kdo má štěstí a vlastní zbraň od firmy Ithaca, vyrobenou v od května 1944 do září 1945, může ji datovat i blíže a dokonce zjistit číslo kontraktu i prvotní místo určení.

Protože sám nejsem odborníkem na Colty 1911A1, připadá mi tato stránka užitečná. Možná tam jsou informace všeobecně známé, takže jestli nosím dříví do lesa, napište mi o tom. Jinak přeji pěkné počtení.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=209