KRÁSNÉ ZBRANĚ Z RUSKA
Datum: Wednesday, 17. March 2010 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Když se na noriberském zbraňařském veletrhu IWA procházíte mezi stánky ruských zbrojovek, narazíte na zbraně důkladné, funkční a trvanlivé. Tisíckrát osvědčené. Ale chcete-li potkat zbraně krásné, zpravidla musíte zamířit někam jinam než k Rusům. Rusové si s designem svých zbraní hlavu nedělají a vrchol luxusu až na výjimky vidí ve strojové rytině. Letos ale dokázali příjemně překvapit.

krasne-zbrane-z-ruska Ve stánku se zbraněmi dobře známé značky Baikal z Iževska totiž vystavovala své práce paní Ljudmila Genadijevna Lomajeva z puškařské školy (škola ružejnovo mastěrstva) L.Vaseva v Iževsku. O existenci této školy jsme dosud neměli ani tušení.

Lomajeva

V každém případě paní Lomajeva tam je specialistkou na uměleckou výzdobu a formování zbraní, tedy na design.
Na dvou samonabíjecích brokovnicích MP 153 ze standardní iževské produkce aplikovala paní Lomajeva jako výzdobnou techniku malbu. Jak ji na zbraních, které při střelbě trpí otřesy a zahřívají se, zafixovala, nám neprozradila. Ale výsledek její práce je velmi pěkný a navíc naprosto originální.  Jinde tohle prostě nedělají. Pažba je pak zdobena malovanými zlatými lístky, které na ni z pouzdra závěru přesahují.Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 7/2009. Tam si také můžete přečíst plné znění a prohlédnout obrázky.


Střelecká revue
Střelecká revueTento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2092