POHODLÍ PRO NÁBOJE
Datum: Friday, 09. April 2010 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Na střelnicích i honech se řada našich střelců objevuje se špičkovými zbraněmi za vysoké nebo dokonce závratné ceny. U některých zbraní je to dáno značkou, u jiných mimořádností zpracování a použitých materiálů a nejčastěji obojím. Tyto špičkové zbraně se většinou  také ukládají do obalů, které odpovídají jejich hodnotě. Na druhou stranu ne vždycky. Vídáme i zvěrstva.

techno Pravda je, že řadě špičkových zbraní se u nás nedostává důstojného, rozumějme luxusního pouzdra, jaké bylo v minulosti běžné třeba u zbraní britských lordů. A podíváme-li se na uložení nábojů při transportu nebo při pobytu na střelnici, někdy raději ani nemluvit.
Ovšem na trhu dnes jsou i pouzdra a schránky pro luxusní uložení nábojů, v nichž se potrava našich miláčků bude cítit jako ve vatičce. Udělat ze schránek na náboje luxus, pochopitelně napadlo Italy a můžeme říci, že se jim to povedlo.
Výrobou těchto schránek se zabývá firma Technoframes, sídlící v italském městě Scanzorosciate (50 km severně od Milána). Symbolické je, že sídlo firmy je na ulici Via Aldo Moro, která je pojmenována po politikovi, jenž byl zavražděn palnou zbraní.  Americká pobočka firmy sídlí pro změnu v Manchesteru ve státě New Hampshire. Firma je to pravděpodobně nová, protože výrobky byly představeny teprve letos (2009) na Shot Show a následně v Norimberku na veletrhu IWA.

Technoframes

Schránka na náboje Classic. Její cena začíná na 249 eurech

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 10/2009. Tam si také můžete přečíst kompletné znění a prohlédnout obrázky.Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2103