Zmatek nad zmatek okolo nové pistole pro P ČR
Datum: Thursday, 28. February 2002 @ 00:20:49 CET
Téma: Články


Dva časopisy, v nich dva články o nové pistoli pro Policii ČR. Přesněji o dvou různých pistolích. Něco není v pořádku.

Když jsem si před časem osahával novou pistoli dodávanou Policii ČR Českou zbrojovkou v Uherském Brodě, o čemž jsem vzápětí zpravil čtenářstvo G-I stránek, neměl jsem nejmenší důvod pochybovat o tom, že by snad mně představená zbraň nemusela být tím pravým konečným modelem. Upřesňuji, že v ruce jsem měl osobní zbraň řadového policisty, který ji vyfasoval krátce před tím.

Nyní však v celé záležitosti vyvstávají pro mě naprosto nepochopitelné nejasnosti a zmatky.

Střelecká revue se samozřejmě na toto aktuální téma taktéž zaměřila, nicméně k věci přistoupila z jiné strany a nechala si ukázat tzv. referenční vzorek, tedy závazný model nové pistole. Ten by měla SR představit ve svém 3. letošním čísle.

Pozoruhodné je, že referenční vzorek údajně není totožný s pistolí, kterou jsem si mohl prohlédnout a o níž bude otištěn článek ve Střeleckém magazínu 4/2002.

Momentálně naprosto netuším, kde je chyba a co celé toto zmatení znamená. Vysvětlení se možná nakonec ukáže jako naprosto triviální; zatím ovšem na věc pohlížím s neskrývaným podezřením a s velkým napětím očekávám nové číslo Střelecké revue.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=211