Střelecká revue 2/2010
Datum: Sobota, 24. duben 2010 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Na titulní straně letošní dvojky najdete počítačové zobrazení PDW Hrom z Prototypy Brno.

sr01-2009a Kolik za černotu?
Podle nového trestního zákona  můžete za nedovolené ozbrojování dostat poměrně slušný flastr. Osm let je flastr. A tak jsme se podívali, jak to bylo za Rakouska a nestačili jsme se divit, jak byl císařpán benevolentní.

Česká armáda nakoupí moderní útočné pušky
To jsme znali jen zadávací podmínky konkurzu a ne jeho výsledek. Dnes už víme, že to bude CZ 805. Jedna stránka.

Lada, hrom, Mor…
Přemysl Liška se zastavil v brněnské Prototypě a podíval se tam na zbraně, které zde vyvinuli, ale zatím se nedostaly do výzbroje žádné ozbrojené složky, ani je nevyrábí žádná zbrojovka. Šest stránek.

Střelecká revue

Deset kruhů
Na dvou stránkách představujeme jednoho amerického ladiče.

Smith Wesson CS9 Chiefs Special
Tři stránky Martina Helebranta, který vyzkoušel pistoli Smith Wesson, která měla nahradit slavný revolver, ale nechytila se.

Colt Diamondback 22 LR
Pavel Klozík objevil u Řeháků Diamondbacka v naprosto úchvatném stavu. Z toho článku přímo čiší, jak byl ostřílený mazák touto zbraní nadšen.

Smith Wesson Engraving
U proslulé americké firmy ryjí strojně, ale moc pěkně. Bohatě zdobené smiťácké revolvery představuje na dvou stránkách s krásnými snímky Ivan Chludil.

Norinco 1911 A1 C
Čínský klon Coltu Commander vyzkoušel Pavel Klozík. Střílí to výborně, ačkoli spoušť je kapitola sama pro sebe.

Krahujec na osm
Společnost United States Fire Arms uvedla na trh svůj nový revolver v ráži 327 Federal Magnum. A vejde se do něj hned osm nábojů.

Střely ARES
Martin Helebrant vyzkoušel nové slovenské střely s pláštěm z úplně nového materiálu. Přináší také jednostránkový rozhovor s jejich sympatickým výrobcem.

Henry Mini Bolt
Pavel Klozík představuje na dvou stranách americkou malorážku pro juniory.

Remington 700 XCR ráže 300 RUM
Pavel Klozík vyzkoušel kulovnici od Remingtonů, která je určena hned pro tři různě silné laborace téhož náboje.

Christensen Arms
Stručná zpráva o výrobci kulovnic, které mají ocelovou duši hlavně a kolem je kompozit na bázi uhlíkových vláken. Půl stránky.

BAR Zenith
Jiří Fencl představuje na jedné stránce novou variantu osvědčeného modelu lovecké kulovnice.

FN SCAR a ty druhé
Jiří Fencl představuje na čtyřech stranách především konkurenty české útočné pušky CZ S 805, kteří pocházejí z USA, Německa a Itálie.

SPM-3: Ruský MRAP
Nové ruské obrněné vozidlo, které je určeno do dlouhých konfliktů malé intenzity, popisuje stručně Lukáš Visingr. Jedna strana.

Jan a Jaroslav Kratochvílové
Jiří Fencl se v Monografii Střelecké revue věnuje životním osudům konstruktérů pistole vz.50 a samonabíjecí pušky vz.52.

Pověsti a mýty
Některé jevy kolem zbraní považují všichni nebo spíš většina za prokázané. Třeba díky filmům. Ale ve skutečnosti neexistují. Jedna stránka boje proti nesmyslům od Petra Tůmy.

Utajená obrana železné opony
O československém předválečném opevnění se už dnes ví poměrně dost. Ale o poválečném opevnění, které mělo zastavit revanšisty a amerialisty, se toho ví mnohem méně. Napravit se to pokouší jeden projekt, který představuje Martin Dubánek.

JGS
Pražský velkoobchod se zbraněmi představuje na dvou stranách Ivan Chludil.

Pařížská Invalidovna
Jan Tolar na dvou stranách představuje velké muzeum, jehož návštěva bude přínosem snad pro každého milovníka zbraní, obzvláště historických.

Francouzský paša
Životní příběh jednoho dobrodruha první poloviny 19. století, k němuž jsme dospěli na základě studia jedné super luxusní orientální přílby v podzimní aukci roku 2009.

Smith Wessony na Divokém západě.
Tři stránky Ivana Chludila s testem jedné repliky Schofielda.

Pro Sedmou kavalerii.
Jedna stránka Jany Procházkové o jedné jubilejní zbrani vyrobené k výročí porážky generála Custera u Little Big Hornu. Zbraň se po 34 letech opět objevila v prodeji.

P.08 je klasika
Stručná historie německé pistole P.08 na jednu stránku.

P.08 v airsoftu
A tatáž zbraň v různých airsoftových provedeních od Honzy Šulce, který tyto zbraně velmi dobře zná.

Wanzlovka z Balkánu
Rakousko-uherská vojenská puška byla na Balkáně podrobena takovým úpravám, až z nich oči přecházely. Moc zajímavá zbraň.

Židovští commandos
Milan Kovář se věnuje jednotce commandos, která byla utajována ještě víc než ostatní, protože v ní sloužili takřka výhradně němečtí, rakouští a také čeští Židé. Dvě strany.

Test nábojů 7,62x39 mm
Náboj pro útočné pušky bývalého východního bloku se už v civilní sféře prosadil. A tak není od věci pořádně vyzkoušet náboje od několika výrobců. Dvě strany.


Mistr Evropy Václav Vinduška
Jiří Fencl na třech stránkách představuje všestranného střelce IPSC. Hovoří se ale především o zbraních, pistolích a brokovnicích. Příjemné počtení.

U lovčího Huberta

Pavel Klozík na jedné stránce představuje jednu obnovenou pražskou střelnici.

Ples v opeře 2009
Příjemná zprávička Pavla Klozíka o pohodové střelecké akci a lidech, kteří se jí zúčastnili. Dvě stránky.Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2112