Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Expozice zbraní v Pardubicích otevřena!


Expozice zbraní v Pardubicích otevřena!
Datum: Sunday, 03. March 2002 @ 18:41:37 CET
Téma: Novinky


V sobotu 2. března 2002 byla po 17 letech otevřena řádná stálá expozice sbírky zbraní Východočeského muzea v Pardubicích. Na poměrně malé ploše je zde vystaveno nikoli 120, jak jsem nedávno psal, ale více než 250 zbraní. Na své si u nás přijdou jak odborníci-znalci zbraní, tak i nepoučení laičtí návštevníci.

K vidění zde jsou palné i chladné zbraně, starší i novější a to vše denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.
Samotná vernisáž byla velice zajímavá. 150 účastníků na našich muzejních vernisážích většinou nebývá. Přišli jak příznivci zbraní z Pardubic, tak i lidé z větších dálek.
Z významných osobností společenského života vernisáž navštívili poslanci Václav Hanuš (ODS) a Jiří Havlíček (KDU-ČSL), kteří se výrazně podíleli na vzniku nového zákona a hlavně na úpravách této normy v náš prospěch. Přítomen byl také hejtman Pardubického kraje ing.Roman Línek.
Také zajímaví lidé, kteří se zabývají zbraněmi profesionálně, se sjeli v poměrně hojném a pro mne milém počtu. Přítomen byl president Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva ČR Rudolf Fulín, sběratel a publicista Jan Balcar ze smluvně-konkurenční stránky hoba.cz, pan Antonín Klůc, puškaři ing.Čestmír Marek, Zdeněk Krátký, Pavel Kupec a Josef Káles. Krátce se zastavil ing.Ctirad Beneš a nemůžeme zapomenout ani na vynikajícího střelce Pavla Baláka.
Přítomna byla i dlouhá řada dalších zájemců o zbraně z blízka i z daleka, takže docházelo k četným milým setkáním, vznikaly zajímavé diskusní skupinky a já jsem byl spokojen s tím, kolik zajímavých lidí se nám sešlo pod jednou střechou.
Příjemnou atmosféru pro příchozí navozovalo svými zbrojnoši šermířské divadlo Zubři
Občerstvení bylo snědeno a vypito do posledního kousku či kapky. Závěrečné vyhodnocení akce se konalo v restauraci U čápa, kde setrvali v přátelské besedě myslivci, pistolkáři, šermíři, puškaři a muzejníci. Ochotný personál s námi vydržel do pozdních nočních hodin.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=214