Další nové odkazy na G-I
Datum: Wednesday, 06. March 2002 @ 00:17:40 CET
Téma: Novinky


Mezi nejnovějšími přidanými odkazy dominují stránky sběratelských spolků, sbírajících různé typy zajímavých zbraní, a několik prezentací internetových prodejen starožitností s velkým množstvím obrázků. Nechybí ani odkazy na zajímavé prezentace světových muzeí.

Samonabíjecí puška Johnson
http://www.qis.net/~pullen/
Stránka, věnovaná méně známé americké poloautomatické pušce. Jednoduchá, ale přehledná a nadšená. Historie, identifikace, rozborka a sborka, nákresy, bodáky, patenty, nabídka publikací.
Anglicky.

Krag Collectors Association
http://www.kragcollectorsassociation.com/
Stránka sběratelů zbraní systému Krag, resp. Krag Jörgensen. Základní údaje o zbrani i organizaci, poradna (bez obrázků), chat, obrázková galerie, odborné články, dokonce i básnička.
Anglicky.

Metropolitan Museum New York
http://www.metmuseum.org/
Stránka jednoho z nejvýznamnějších amerických muzeí, kde je také významná sbírka zbraní a militárií. Poměrně složité na orientaci, ale informace jsou velmi rozmanité a vyčerpávající.
Anglicky.

Royal Armouries-Leeds, Londýn, Fort Nelson
http://www.armouries.org.uk
Stránka známého britského muzea zbraní a militárií, které má pobočky v Leedsu, londýnském Toweru a fortu Nelson. Na stránky poboček se přechází z hlavní stránky. Stránka je poměrně členitá, ale informacemi dosti šetří. Každopádně podstatné informace pro případného návštěvníka zde najdeme.
Velmi zajímavá nabídka skutečně odborných publikací.
Anglicky.

Collectors Firearms
http://www.collectorsfirearms.com/
Další zbraňové starožitnosti na internetu a opět americké a na americké zbraně zaměřené. Rozsáhlá nabídka především palných, ale i chladných zbraní, doplněná obrázky.
Anglicky.

Frontier Americana
http://www.frontieramericana.com/
Starožitnosti, zaměřené na zbraně Divokého západu na internetu. Solidní nabídka dlouhých, krátkých i chladných zbraní.
Anglicky.

Apacheria
http://www.apacheria.com/
Stránka firmy, obchodující s historickými zbraněmi, sídlící v Tusconu. Zaměření na americké zbraně a zbraně anglické. Velké množství obrázků včetně detailů.
Anglicky.

Gutterman Historical Weapons, Inc.
http://www.19thcenturyweapons.com/
Americké starožitnosti na internetu, zaměřené na historické zbraně, především amerického původu. Palné i chladné, v nabídce je i literatura. Velké množství poměrně detailních obrázků.
Anglicky


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=217