POHODLÍ PRO NÁBOJE
Datum: Wednesday, 22. September 2010 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Na střelnicích i honech se řada našich střelců objevuje se špičkovými zbraněmi za vysoké nebo dokonce závratné ceny. U některých zbraní je to dáno značkou, u jiných mimořádností zpracování a použitých materiálů a nejčastěji obojím. Tyto špičkové zbraně se většinou  také ukládají do obalů, které odpovídají jejich hodnotě. Na druhou stranu ne vždycky. Vídáme i zvěrstva.

Pravda je, že řadě špičkových zbraní se u nás nedostává důstojného, rozumějme luxusního pouzdra, jaké bylo v minulosti běžné třeba u zbraní britských lordů. A podíváme-li se na uložení nábojů při transportu nebo při pobytu na střelnici, někdy raději ani nemluvit.
Ovšem na trhu dnes jsou i pouzdra a schránky pro luxusní uložení nábojů, v nichž se potrava našich miláčků bude cítit jako ve vatičce. Udělat ze schránek na náboje luxus, pochopitelně napadlo Italy a můžeme říci, že se jim to povedlo.
Výrobou těchto schránek se zabývá firma Technoframes, sídlící v italském městě Scanzorosciate (50 km severně od Milána). Symbolické je, že sídlo firmy je na ulici Via Aldo Moro, která je pojmenována po politikovi, jenž byl zavražděn palnou zbraní.  Americká pobočka firmy sídlí pro změnu v Manchesteru ve státě New Hampshire. Firma je to pravděpodobně nová, protože výrobky byly představeny teprve letos (2009) na Shot Show a následně v Norimberku na veletrhu IWA.

Technoframes

Schránka na náboje Classic. Její cena začíná na 249 eurech

Pouzdra a schránky na náboje od Technoframes jsou vyrobena z hliníkových slitin, z titanu, zlata, kvalitních průhledných plastů a dřeva. Jsou určena v první řadě pro benchrestové střelce, u nichž i sebemenší poškození náboje může ovlivnit výsledek střelby. Vzhledem k tomu, že pouzdra mají tradičně vynikající design a část z nich je průhledná, výrobce je nabízí také těm, kdo si chtějí vytvořit pánský pokoj-zbrojnici, stejně jako prodejcům zbraní, kteří chtějí poskytnout zákazníkovi nadstandardní prostředí. Jsou použitelná také k odkládání hotových nábojů při přebíjení. Je to pěkné a pokud to někdo bude chtít, některý z těchto důvodů určitě uplatní.

Technoframes
Materiály schránek se mohou výrazně lišit

Některá pouzdra mají průhledné plastové kryty a jsou koncipována spíše jako vitríny nebo spíše vitrínky. S těmi se rozhodně nepočítá při převozu nábojů na střelnici. Stačí pár škrábnutí na plast a je po kráse. Takže na polici, na stůl nebo pod sklo na pult.

Technoframes
Nefunkční makety nábojů se nedodávají v luxusních pouzdrech, ale v praktických obalech z plastu. Na dnech nábojnic je vyraženo slovo REPLICA. Cena těchto maket nábojů začíná na 5 eurech.

Schránky se nabízejí v řadě velikostí podle ráže nábojů, které v nich chcete přechovávat. Jiné rozměry má pochopitelně schránka pro padesát nábojů ráže 22 Remington a jiné na náboje 50 BMG. Výrobky, u kterých nejsou kryty a víka průhledné, je možné také vyzdobit stylovou rytinou nebo nalepit etiketu s vlastním potiskem.
Tato firma se také snaží oslovit zájemce, kteří nechtějí nebo nemohou mít doma (na stole) ostrý náboj, ale rádi by ho měli. Těm nabízí makety kulových, ale i brokových nábojů v celkem 28 rážích, z nichž nejmohutnější jsou ráže 20 mm Vulcan a 30x173. Ty už na stole nepřehlédnete.

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 10/2009.Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2207