DESET KRUHŮ
Datum: Friday, 08. October 2010 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Ke špičce amerických firem, které ladí pistole a revolvery, zcela jistě patří také firma Ten Rings Precision (10 Ring Precision), v jejímž čele stojí Alex Hamilton. Podnik sídlí ve státě, který rozhodně není zbraním nepřátelský. Najdete ho v texaském San Antoniu.

10-ring Alex Hamilton patří k těm ladičům, puškařům, specializujícím se na krátké zbraně, tedy pistolsmithům, kteří nemají jen svoji zavedenou typovou řadu zbraní, které by ladili, ani nevyrábějí ladičské díly pro jiné puškaře.
Hamilton pracuje vlastně ve dvou liniích. V té první nabízí ladění a luxusní úpravu několika vybraných typů továrně vyráběných zbraní a v té druhé, pochopitelně poněkud dráž, pracuje na tom, co si zákazník přinese nebo poručí obstarat..


Alex Hamilton, tento prezident, majitel a nejdůležitější osoba ve firmě staví a upravuje pistole a revolvery pro sportovní střelce i pro střelce, kteří chtějí mít doma něco extra třeba na sebeobranu.
Vznikají zde jako nové zbraně z ladičských dílů, tak se zde upravují zbraně dodané zákazníkem. Společné mají tyto zbraně to, že jsou postaveny na nejvyšší standardy spolehlivosti a přesnosti.
Alex začal svji kariéru ladiče a výrobce pistolí a revolverů v roce 1968. Svoji existenci postavil na předpokladu, že nabídne zákazníkům optimální kvalitu a přesnost za nejnižší možnou cenu. Tím se odlišuje od mnohých svých konkurentů, kteří neváhají účtovat mnohdy až horentní částky.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 2/2010. Tam si také můžete přečíst úplné znění.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2217