Zákon prošel Senátem
Datum: Monday, 11. March 2002 @ 20:57:20 CET
Téma: Novinky


Jak mi bylo sděleno z důvěryhodných zdrojů a jak jsem si dnes potvrdil na adrese Senátu, prošel návrh zbrojního zákona senátem a byl schválen.

Stalo se tak v době, kdy jsme si užívali prvního dne veletrhu IWA a kdy se slaví MDŽ, tedy dne 8.března 2002.
Podrobnosti o průběhu jednání v konírně Valdštejnského paláce se mi zjistit nepodařilo, respektive jsem je ze senátního webu nevymačkal. Protože se nečeká, že by náš humanitní prezident měl chuť na zpřísňujícím zákoně něco měnit, nepochybně ho brzy podepíše. Hlavně doufejme, že při té příležitosti neomilostní nějakého vraha, zloděje nebo alespoň pedofila.
Takže máme to, co jsme si dokázali vybojovat a od nového roku začnou platit nová pravidla. Tento zákon mám osobně za lepší, než jsme mohli ještě na podzim očekávat, ale za horší, než je ten současný. Diskuse kolem něj bude jistě bohatá a život ukáže, co je na něm skutečně dobré a co nikoli. Již jsem se setkal s diametrálně odlišnými stanovisky.
Kdo se v procesu vzniku zákona angažoval, kdo posílal připomínky, kontaktoval poslance, bojoval, může mít z tohoto zákona někdy i pocit porážky, někdy pocit vítězství, ale vždy doplněný pocitem, že něco udělal, že odvedl kus práce. Tvrdím, že posílání připomínek a kontaktování poslanců mělo smysl a zákon zlepšilo. Kdo se na všechno vykašlal a čekal, jak to dopadne, může začít nadávat, jak to ti "voni" zase udělali špatně, jak "se málo křičelo".
Některé paragrafy zřejmě skončí u Ústavního soudu, něco bude třeba novelizovat. To se ukáže.

Já bych jen rád poděkoval všem, kdo se angažovali za naše zájmy. Nebudu nikoho jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Bylo to hodně (nebo málo?) pracovitých a nebojácných lidí.
Podpořte naše stránky
Podpořte naše stránky


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=224