Gary z Arizony
Datum: Thursday, 11. November 2010 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Svět amerických ladičů a výrobců krásných zbraní je roztodivný a velmi členitý. Najde se zde místo jak pro lidi, kteří se věnují jen jedné kategorii nebo dokonce typu zbraní (nejčastěji klony Coltu 1911), tak pro výrobce či ladiče, kteří nemají specializaci a zabývají se vším od dlouhých po krátké zbraně. I s takovým nikoli specializovaným přístupem lze být úspěšný, vynikající a stát se dokonce legendou.

gary Příkladem úspěšnosti  nebo alespoň dlouhodobé životnosti tohoto přístupu je puškař a ladič Gary Reeder z města Flagstaff v americkém státě Arizona. Výrobě zbraní se ve své firmě začal na plný úvazek věnovat od roku 1978, takže rozhodně není žádný zelenáč.
Na úplném začátku, jak se zdá, stála u Reedera známá pistole Contender od firmy Thompson/Center, která přišla na trh někdy v roce 1967. Tato jednoduchá, důkladná a cenově přístupná zbraň nepochybně láká všechny, kdosi myslí, že vědí, jak zbraně vylepšovat. Gary Reeder to dělá už několik desetiletí a je velmi úspěšný.

Gary

Revolver k 30. výročí firmy, které se slavilo v roce 2008

Contendery v řadě ráží a s všemožnými úpravami si k němu jezdí nakupovat nikoli sportovní střelci, ale především lovci, kteří loví krátkou palnou zbraní. Jak dokládá jeho fotoalbum, pořádá pro ně dokonce lovecké výpravy do Afriky a do jiných lovecky zajímavých lokalit.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 9/2010. Tam si také můžete přečíst kompletní znění.


Střelecká revue
Střelecká revueTento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2244