Časopis německých puškařů a obchodníků
Datum: Thursday, 14. March 2002 @ 06:00:00 CET
Téma: Články


Početné národy mají tu výhodu, že v jejich jazyce je zpravidla k dispozici větší množství odborné literatury a časopisů. Zatímco my Češi nemáme pro puškaře a obchodníky se zbraněmi ani jeden na ně specializovaný časopis (tedy pokud vím), Němci mají nejméně dva. Ten starší z nich se jmenuje Büchsenmacher, Messer und Schere.

Časopis má podtitul "Časopis pro puškaře, zbraně, lovecké a sportovní zboží". Jeho letošní březnové číslo jsem ukořistil na výstavě IWA, kde lze zdarma přijít k mnoha zajímavým periodickým tiskovinám.
Časopis vydává nakladatelství Venatus v Brunšviku (Braunschweig), které najdete na adrese www.venatus.de. Je úzce napojen na Spolek německých puškařů (Verband deutscher Büchsenmacher), jehož obchodní vedoucí zde ostatně má úvodní slovo na téma IWA.
První část obsahu čísla tvoří medailonky nového puškohledu Zenith 3-12x50 od firmy Schmidt Bender a svítících hledí a mušek od firmy Williams. Z dalších zajímavých článků následuje portrét firmy Waffen Scherell a jejího přípravku k napouštění pažeb Schaftol.
Následují drobné zprávy o nových produktech, které, stejně jako předchozí materiály, mají netajený účel-motivovat majitele firmy k jejich používání nebo nákupu a prodeji v obchodě. K tomu patří velký počet větších i menších inzerátů, zprávička o podpisové akci spolku Forum Waffenrecht za liberální zbrojní zákon, zpráva o setkání puškařů z bývalé NDR i o vydání reprintů katalogů firmy J.P.Sauer v Suhlu. Další článek připomíná 100. výročí firmy Norma. Nechybí ani nabídka zázračné holandské pánve, v níž uvaříte úplně všechno.
V rubrice Einkaufsführer jsou další, tentokrát malé inzeráty, rozdělené v rubrikách podle nabídky zboží, které se v nich propaguje. Mají majiteli obchodu nebo puškařského závodu doporučit dodavatele.
Po puškařské části následuje nožířská. Najdeme zde opět reklamní články o zajímavých novinkách v oboru nožířském a rozsáhlejší portrét nožířské firmy Berger ve Wuppertalu. Úsměvný je článek o tradičním nožířském a zámečnickém plese ve Vídni. A proč ne?
Na závěr následuje orientační plánek veletrhu IWA.
Obrázky v časopisu nejsou příliš velké, ani strhující. Je to časopis pro lidi, kteří se zbraněmi živí a vědí, co hledají. Každopádně množství inzerátů všemožných dodavatelů svědčí o tom, že v branži se s ním počítá.
Jedno číslo stojí 4,5 EUR.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=225