Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - 15 let USFA


15 let USFA
Datum: Monday, 13. December 2010 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Douglas F.Donelly byl sportovní střelec a pracoval v pojišťovnictví. To mu vynášelo, ale nebavilo ho to. Pak chtěl, aby mu firma Colt vyrobila zbraň, kterou vyráběla už někdy kolem roku 1880. Byl to šestiraňák SAA nebo něco podobného. Výsledek ho zděsil. V roce 1993 se rozhodl začít vyrábět zbraně jakými kdysi firma Colt zásobovala Divoký západ a chtěl je dělat ve stejné kvalitě. Skoro současně zjistil, že je na prodej stará Coltova fabrika v Hartfordu.

Dal se dohromady s Joe Bowmanem a od roku 1994 začali u Coltů vyrábět Coltovy Peacemakery, respektive jejich vynikající repliky či spíš kopie pod značkou United States Fire Arms. Loni to bylo patnáct let, co se do této práce pustili.
Postupně přidávali další a další varianty Coltů Peacemaker v různých rážích a podobách. Pak přišly opakovačky-pumpy Colt Lightning a potom zcela logicky přibyly dokonce samonabíjecí pistole-devatenáctsetjedenáctky. Sortiment závodu je dnes poměrně široký. Jsou mimo jiné schopni nabídnout i tlumiče.
Vedle sériové výroby, která jede na plné obrátky, zde úspěšně rozvíjejí také zakázkovou výrobu nebo výrobu malých sérií bohatě zdobených atraktivních zbraní k historickým událostem, výročím významných osobností a nebo prostě jen tak, protože se dostavil nápad.
Pochopitelně nezapomněli ani na 15. výročí své firmy. Loni v lednu vyrukovali s patnáctikusovou sérií jubilejnách Peacemakerů v ráži 45 Colt s hlavní dlouhou 5 ½ palce. Střenky jsou ořechové, je na nich logo firmy, kov je příjemně mramorovaný a rytý rostlinnými motivy.
Stálo to 2335 dolarů a ne vše se prodalo. Pánové museli s cenou na 1899 dolarů  a teprve letos (2010) doprodali. Je krize, ale s výrobou obyčejných sériových kousků prý nestíhají.

Tato zpráva vyšla ve Střelecké revui číslo 6/2010.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2276