Střelecká revue 7/2001
Datum: Wednesday, 18. July 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Hlavním tématem jsou pistole Johna Mosese Browninga.

Prázdninové číslo Střelecké revue rozhodně nevypadá na to, že by redakce odpočívala. V její sestavě přibyl Jan Skramoušský, který pracuje na půl člověka zde a na druhou půlku člověka v konkurenčním Střeleckém magazínu.

Ze zkušebny zbraní a střeliva

Prvním uveřejněným materiálem je rozhovor s předsedou Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva (přejmenovaná pražská zkušebna) ing.Zdeňkem Štěpánkem. Jde o přezkušování zbraní těch majitelů, jimž končí platnost zbrojních průkazů.

Valtro, Beretta, Smith Wesson

Přehled zajímavých moderních zbraní obsahuje články o pistoli Valtro M 1998 A1 (klon Coltu 1911), o pistoli Beretta 9000 S/D a revolver Smith Wesson 629 v ráži 44 magnum s hlavní 2 a 5/8 palce!!!

Idet 2001

Pětistránkový je materiál Přemysla Lišky z letošního ročníku výstavy IDET, bohatě doplněný obrázky.

Nové vedení ČZ Uherský brod

Tentýž autor zaznamenal rozhovor s novým generálním ředitelem ČZ Uherský Brod ing.Vladislavem Volencem.

Novinky Sellier a Bellot

Dalším tématem jsou novinky od našeho tradičního výrobce nábojů Sellier a Bellot.

Slovenské pistole

Ivan Chludil věnoval novým slovenským pistolím dvojstranu.

Pistole z brněnské zbrojovky

Pistole z Brna byly překvapením letošního IDEtu. Střelecká revue jim věnuje skoro tři stránky. A zřejmě to není naposled.

Století Browningů

Tradiční sešity Střelecké revue nesou vše říkající název "Století Browningů". V tomto čísle byl první díl a v příštím bude dokončení, protože Browning je téma skutečně obsáhlé. Na tomto sešitu se podíleli známí milovníci pistolí Jan Balcar a Jan Skramoušský s Ivanem Chludilem.

Pravidelné rubriky

Pravidelné rubriky a články na pokračování jsou i v tomto čísle. Jako autor recenze na knihu JUDr. Miroslava Antla Gaunery nemám rád zodpovědně na četné dotazy prohlašuji, že nevím, kde ji sehnat, když ji váš knihkupec nemá. Je.li dobrý, měl by ji umět sehnat. V Pardubicích k mání je a těší mne, že můj oblíbený strážce zákona má tolik lidí, kteří mu fandí. Takovýhle ohlas na recenzi jsem fakt nečekal!
V článcích o starších zbraních pokračují Patenty J.M.Browninga, Britské revolvery, rozsáhlý materiál Jana Balcara o pistoli Borchardt C 93 a seriál Radko Krejčího o vysokomýtské střelecké historii.

Jagen und Fischen

Ivan Šafhauser přináší na jedné stránce zprávu o mnichovském veletrhu Jagen und Fischen.

Řadu dalších větších i menších článků jsem v tomto přehledu nestačil uvést. Střelecká revue číslo 7/2001 je tradičně pestrá, přehledná. Pěkné zbraňové čtení na prázdniny.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=23