Studie o technice v Českých zemích: Je na co se těšit
Datum: Monday, 25. March 2002 @ 15:41:35 CET
Téma: Články


V příštím roce by mělo skončit vydávání velkolepého projektu Studie o technice v Českých zemích svazky věnovanými období po roce 1945. Zdá se, že čtenáři G-I se přitom mají na co těšit.

O tom, že publikace z řady Studie o technice v Českých zemích vydávané Národním technickým muzeem v Praze mohou být pro čtenáře našich stránek velmi zajímavým zdrojem informací, jsem psali již před dlouhou, předlouhou dobou.

Jen pro úplnost připomeňme, že autorem kapitol o zbrojní technice byl v dosavadních svazcích Vladimír Karlický, kterého jistě nemusíme podrobněji představovat.

Jak mi dnes sdělil dr. Folta z NTM, pro poslední část projektu věnovanou obodobí po roce 1945 se kompetentní autoři, kteří by byli schopni zhostit se se ctí pasáží o zbrojní technice, hledali velmi nesnadno. Redakční kolektiv nakonec nalezl řešení v podobě oslovení Vojenské akademie v Brně, kde se úkolu ujali pracovníci Katedry zbraňových systémů.

Při nahlédnutí do obsahu chystaných svazků jsem tak spatřil jména řady odborníků, která jsou zárukou fundovanosti - za všechny jmenujme alespoň osvědčeného Lubomíra Popelínského, o němž jsme se na G-I stránkách již vícekrát zmiňovali.

Poslední svazky řady Studie o technice v Českých zemích (zatím nevím, kolik jich bude) by měly vyjít v roce 2003. Asi nejsnadněji je bude možno tradičně získat přímo v pražském Národním technickém muzeu.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=231