Zralí muži a mimino
Datum: Sunday, 10. April 2011 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Ačkoli jsem je v době jejich začátků považoval za něco, s čím pravověrný příznivec zbraní nemá ztrácet čas, už nějakou dobu sleduji dění kolem airsoftových zbraní. Důvodů je hned několik. Ten nejdůležitější pochopitelně je, že nemám peněz nazbyt. A ostré zbraně i jejich provoz něco stojí. Poměrně dost peněz i času. Navíc se s nimi nedá střílet všude.

mimino  

Taky chci mít pro radost zbraně, se kterými mne každou chvíli nebude prudit policie. Prodlužování zbrojáku, nošení zbraní ke kontrole, příspěvek doktorské mafii za razítko v hodnotě pětistovky (v čekárně půlden, odbyto za pět minut), zabezpečení a hromada dalších povinností. Očekávám, že přibudou další.
V posledních letech jsem odprodával svůj arzenál pistolí a opakovaček a ponechal si jen kousky, bez kterých se správný muž prostě neobejde a odnese si je, pokud možno, do hrobu (P.08, Colt 1911 A1, Colt SAA, CZ 75, Mauser 98k a pár dalších).
 
Pak jsem sledoval, co se píše o airsoftu. Zřejmě to bude obor činnosti, kterému se věnuje hodně tisíc převážně mladých lidí. Alespoň se to tak jeví na první pohled. Domníval jsem se proto, že se v airsoftové prodejně budu vyjímat jako praotec Čech na diskotéce. Ale prodavači v prodejnách, které jsem za účelem bohapusté čumendy navštívil, nebyli vždycky holobrádci. Také mnozí z těch před pultem byli starší než já ve svých pětačtyřiceti. I dospěl jsem k závěru, že zralý muž po čtyřicítce a airsoft se mohou a moje důstojnost nedojde újmy.

Minimi airsoftČlánek ve Střelecké revui číslo 3/2010 mne přivedl na myšlenku, že můj vstup do světa airsoftu bude impozantní. Žádná pistole, žádná útočná či jaká puška, ale hned kulomet. Na ostrý mi výjimku nikdy nedali, tak si alespoň bez výjimky pořídím mašinkvér v airsoftu.
Moje volba padla na Minimi, které mají airsofťáci evidentně v oblibě a tudíž je k dispozici v řadě variant včetně těch levnějších tak akorát pro mne. Navíc je to evidentně odzkoušené. Udivuje mne, že airsoftové firmy dosud nepřišly v naším kulometem vz.26 nebo s Brenem. Hodnotný by jistě byl také airsoftový Maxim, ale pokud by byl kovový, tak by byl za trest.
  Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 9/2010.
Tam si můžete přečíst jeho úplné znění.

Střelecká revue
Střelecká revue
 

 

 

 

 

 Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2349