FRANCOUZSKÝ PAŠA
Datum: Monday, 16. May 2011 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Ačkoli to je ve Francii s přílivem a agresivitou muslimských přistěhovalců hodně špatné, francouzského pašu tam dnes ještě určitě nemají. Nicméně jeden opravdový rozený Francouz se již před víc než 250 lety tureckým pašou stal. On se vlastně také stal francouzským generálem, rakouským generálem, tureckým generálem, pašou a taky trojnásobným vyhnancem, který byl nejméně dvakrát odsouzen k smrti. Kupodivu zemřel smrtí přirozenou. Alespoň si to dnes všichni myslíme.

pasa  
Claude Alexandre, hrabě de Bonneval  se narodil 14.července 1675. Byl to potomek starého francouzského rodu ze středofrancouzského regionu Limousin a ve třinácti letech byl svěřen k další výchově francouzskému královskému námořnictvu. Jsme v době krále slunce Ludvíka XIV. a po třech letech mladík přešel do pozemní armády, kde se postupem času stal velitelem pluku.
Sloužil v italské kampani pod Nicolasem Catinatem, pod neschopným vévodou z Villeroy a pod vévodou z Vendôme. V Holandsku mu velel lucemburský vévoda. Projevil nezkrotnou odvahu a obrovský vojenský talent.  Byl úspěšný, agresivní, drzý a nevybíravý.
Bonneval
Claude Alexandre de Bonneval jako Ahmed Paša

 


V článku byly použity fotografie z katalogu aukční firmy Czerny's International Auction House Ltd.
 
Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 2/2010.  Tam si také můžete přečíst kompletní znění.

Střelecká revue
Střelecká revue


 


 

 Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2371