Nový majitel časopisu DWJ
Datum: Monday, 22. April 2002 @ 15:37:58 CEST
Téma: Články


Šéfredaktor renomovaného německého časopisu Deutsches Waffen-Journal právě informoval redakci Střeleckého magazínu, že éra DWJ pod nakladatelstvím Journal-Verlag Schwend GmbH skončila.

"Dévéjéčko", tradičně jeden z nejkvalitnějších světových časopisů o zbraních a věcech s nimi souvisejícími, prochází už několik let více či méně dramatickými změnami. Týkají se sestavy redakce včetně míst nejvyšších, úrovně papíru, řazení článků, podobou obálky atd. atd. Ne vše mohu já osobně kvitovat s nadšením; svůj názor však nikomu nevnucuji.

Zatím poslední, zároveň však možná v mnoha ohledech nejdramatičtější změnu přineslo jaro 2002. Současný šéfredaktor Walter Schulz informoval svým dopisem z 18. dubna 2002 Střelecký magazín (samozřejmě ovšem ne pouze SM; mají nás prostě v adresáři jako jeden z mnoha subjektů, s nimiž udržují družbu), že s účinností od 1. dubna 2002 je novým majitelem časopisu DWJ Verlags-Gesellschaft mbH (psáno též DWJ Verlags-GmbH). Adresa této společnosti zní: Postfach 40 01 33, 74510 Schwäbisch Hall.

Navenek by se ovšem v DWJ nemělo nic razantně proměňovat - cílem časopisu nadále zůstává přinášet profesionálně připravené články, reportáže a analýzy, doprovozené kvalitními obrázky a zpracované atraktivním designem. Tak to alespoň slibují noví majitelé, jimiž jsou jmenovitě pánové Rainer Schulz, Walter Schulz a Dipl.-Ing. Manfred Bauer. Jejich jména vskutku nasvědčují, že tentokrát máme před sebou závazek, jemuž se dá věřit.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=245